Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 5 market zincirine 5 kardeş! 1.000 yeni Tarım Kredi Kooperatifi marketi açılıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki evinin yakınında bulunan Tarım Kredi Kooperatifi'nin satış mağazasına giderek gazetecilere kooperatife bağlı market sayısının artırılacağını söyledi.

Gündem 04.10.2021 - 12:04 04.10.2021 - 14:21 Mustafa Çokyaşar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık yarım saat Tarım Kredi Kooperatifi marketinde alışveriş yaptıktan sonra gazetecilere önemli açıklamlarda bulundu. Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın da eşlik ettiği alışveriş sonrası "Tarım Kredi Kooperatiflerimizin buradaki gördüğünüz gibi market, çeşitli ürünler noktasında, kalite noktasında, fiyatlar noktasında gayet uygun" açıklamasında bulundu.

1000 kadar Tarım Kredi Kooperatifi Marketi'nin açılması talimatını verdik

Vatandaşların kesesine uygun bir market olduğunu belirten Erdoğan, bu marketlerin hızla çoğaltılması için Tarım Kredi Kooperatiflerine verilen talimatlar olduğunu aktardı.  Erdoğan, "Süratle, 500 metrekareden olmak üzere Türkiye genelinde ilk etapta bin kadar bu tür marketlerin yapılması talimatını verdik. Bunları süratle çoğaltacağız. Ve böylece vatandaşımıza ucuz ve kaliteli ürünü ulaştırmanın ve piyasayı da balanse etmenin inşallah gayreti içerisinde olacağız. Şu anda da bizzat burada yaptığım alışverişte bunu gördüm. Bundan dolayı da mutluyum"  diyerek 1.000 market müjdesini verdi.

İşte Erdoğan'ın o açıklaması:

Gelişmelerden Haberdar Olun

@