Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ konutları hakkında açıklama yaptı: Emekliler ve yeni evliler de yararlanacak!

Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal konut projesi açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan TOKİ konutları hakkında açıklama yaptı: Emekliler ve yeni evliler de yararlanacak!

Bugün saat 17.00 civarında gerçekleştirilen kabine toplantısının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan uzun süredir beklenen konular ile ilgili basın toplantısı düzenleyerek açıklamalarda bulundu. Gündemde yer alan konuların pek çoğuna değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarında sosyal konut projesi de yer aldı.

KABİNE TOPLANTISI SONA ERDİ!

Kabine toplantısının sona ermesinin ardından 81 ile yapılacak olan sosyal konut projeleri hakkında da açıklama geldi. Bu açıklama ile birlikte kimlerin sosyal konut projesinde yararlanabileceği gibi önemli noktalara değinildi. Uzun süredir beklenen toplu konut projesi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamalar şu şekildeydi...

İlk kez ev sahibi olacak olan vatandaşlar için düzenlenen bu proje "kira öder gibi taksitle ev öde" sloganı ile yapılacak olan konut projesi yakında vatandaşlar ile buluşacak. Salgın döneminde azalan konutların emlak piyasasını güçlendirerek kiraların da düşmesi amaçlanmaktadır. Bunun yanı sıra da,

Emeklilerin, gazi ve şehit yakınlarının yanı sıra yeni evli çiftlerin ek kontenjandan yararlanacağı da Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyuruldu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN AÇIKLADI!

Basın toplantısı sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama şu şekildeydi;

"Kabine toplantısının hemen ardından yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal konut projeleri için şu açıklamalarda bulundu; TOKİ vasıtasıyla 1 milyon 170 bin vatandaşımızı ev sahibi yaparak ekonomik, sağlıklı, güvenli konut üretiminde dünyada eşi benzeri olmayan bir başarı ortaya koyduk. Ülkemizin 81 şehrinde hız kesmeden toplu konut projelerini sürdürüyoruz. Şimdi de Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz. İlke kez ev sahibi olacak vatandaşlarımızın sabırsızlıkla beklediği bu proje bitmek üzere. Sıfır atık uyumlu, enerji verimli malzemelerle yapılacak bu konut projesinde yenilenebilir enerji sistemi kullanılacaktır. Bu adım son dönemde ciddi şikayet konusu olan kiraların düşmesine de yol açacaktır. Şehit yakınları, gaziler ve emeklilere her zaman ki gibi yer ayrılacaktır. Ayrıca ilk defa evlenen geçlerimiz de kota sahibi olacaktır."