Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tıp ve Diş Hekimi Fakültesi öğrencilerine müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulundu. Birçok konu hakkında müjdeyi verdi. Tıp ve Diş Hekimliği öğrencilerini de unutmadı. Ücretleri asgari ücret düzeyine getirildiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tıp ve Diş Hekimi Fakültesi öğrencilerine müjdeyi verdi

TIP VE DİŞ HEKİMİ FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİNE MÜJDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Türkiye'de en büyük reformları gerçekleştirdiğimiz alanların başında Sağlık gelmektedir. Öğrencisinden en üst düzey yöneticisine kadar Sağlık çalışanlarının tamamının işini huzur ve güven içinde yapması en önemli önceliğimizdir. Bunlar arasında Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerimizin son sınıflarında kurum personel gibi mesai yaparak, nöbet tutarak çalışan bir fiil hastalarla ilgilenen öğrencilerimizde vardır. Hekim adayı öğrencilerimizin hem emeklerinin karşılığı vermek hem motivasyonlarını yükseltmek için kendilerine yapılan ve asgari ücertin 3/1 kadar olan ödeme miktarını arttırma kararı aldık.

Devlete bağlı üniversitelerimizin Tıp ve Diş Hekimliği fakültelerinin son sınıf öğrencilerine asgari ücret tutarı kadar ödeme yapılacak. Bu düzenlemenin her iki fakültemizinde öğrencilerine hayırlı olmasını diliyorum.

Kendini vatandaşlarımızın sağlığına vakfetmiş hekimlerimize ve diğer çalışanlarımıza yönelik hiçbir şiddet eylemi kabul edilemez. Bunun asla affedilir yanı yoktur. Bu ihanettir. Böyle bir ihaneti biz devlet olarak kabul etmiyeceğimiz gibi yargımızın tüm kurumlar da bunların zaten üzerine üzerine gitmektedir. Hastanelerde sağlık çalışanlarına yönelik saldırıların önüne geçmek için caydırıcı tedbirler alınması hususunda Sağlık ve İçişleri Bakanlıklarımız gereken kordinasyonu sağlıyacaktır. Ülkemiz için çalışmaya, üretmeye, her kesimin meselelerini çözmeye devam edeceğiz.

Hepinizi bir kez daha sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Bu müjdeler İnşallah aydınlık geleceğimizin ifadesi olsun diyorum.'' dedi.

ASGARİ ÜCRET, MEMUR VE EMEKLİLERE ZAM MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Kurdaki dalgalanmanın ve yükselen fiyatları telafi edecek tedbirler alıyoruz. Vatandaşımızın gelir seviyesini yükseltecek artışlar yapıyoruz. İnşallah yıl sonunda gelişmelere göre sabit gelilrlilerin durumunu yeniden gözden geçireceğiz. Şubat-Mart ayları birlikte uyguladığımız politkanın olumlu neticelerini daha iyi göreceğiz." ifadelerini kullandı.