Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih ve sayı vererek açıkladı: Yeni öğretmen ataması yapılacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih ve sayı vererek öğretmen ataması yapılacağını açıkladı. Erdoğan, ayrıca normalleşme dönemindeki okullarda öğretmen ve personeller için atılan adımı da ilk kez paylaştı.

Eğitim 12.10.2021 - 09:18 12.10.2021 - 09:20

11 Ekim 2021 tarihli Kabine Toplantı'sının ardından kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, engelli öğretmen adaylarının beklediği müjdeli haberi açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimdeki normalleşme sürecine ilişkin de dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

Üretim ve istihdam sektörlerinin yanı sıra eğitimin tüm kademelerinde normalleşme adımlarının atıldığını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu süreçte üstesinden gelinmeyecek hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını vurguladı.

Erdoğan, ilerleyen süreçte öğretmen ve personeller arasında pozitif vakaları daha hızlı tespit etmek amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı son çalışmayı da açıkladı. Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Eğitim AR-GE Merkezinde öğretmen ve personellere yönelik Kovid-19 hızlı antijen test kiti geliştirildiğini söyleyen Erdoğan, test kitlerinin üretim aşamasına geldiğini aktardı.

750 engelli öğretmen atanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasında engelli öğretmenlerin beklediği atama haberini de tarih vererek açıkladı ve 3 Aralık Dünya Engelliler Gününde 750 engelli öğretmen atamasının yapılacağını aktardı.