Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim için tarih verdi! Erken seçim olacak mı?

AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı'nca düzenlenen programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimin ne zaman yapılacağını açıkladı.

Gündem 22.11.2021 - 16:33 22.11.2021 - 16:36 Ali Parim

Muhalefetin dolar kurundaki yükseliş ve enflasyondaki artışı gerekçe göstererek yaptığı erken seçim çağrılarına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dolaylı bir yanıt geldi. ‘Kuruluştan Bugüne İl Kadın Kolları Başkanları Vefa Programı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimin ne zaman yapılacağını açıklayarak, AK Parti kadın teşkilatlarına seslendi.

"Önümüzde 1,5 yılımız var. 1,5 yıl içerisinde atacağınız adımlarla, yapacağınız çalışmalarla inşallah 2023’ün haziranı bizim için yeni bir zafer yılı olacaktır." diyen Erdoğan, seçimlerin zamanında yapılacağını bir kez daha yineledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca rehavete kapılmadan, gayretle seçim çalışmalarının sürdürülmesi gerektiğine de dikkat çekti.

Özellike Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun kasım ayında da faizleri indirmesi ve ardından doların 11 liranın üzerine çıkmasının ardınan muhalefetten erken seçim çağrıları gelmişti. CHP ve İYİ Parti liderleri Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener, ortak basın toplantısı düzenleyerek, "Hemen seçim, acil seçim" yapılması gerektiğini belirtmişlerdi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@