Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç ve Finlandiya'nın şartlarını yerine getirmemesi durumunda süreci donduracağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararları canlı yayında kamuoyu ile paylaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç ve Finlandiya'nın şartlarını yerine getirmemesi durumunda süreci donduracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç ve Finlandiya'nın şartlarını yerine getirmemesi durumunda süreci donduracağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İsveç ve Finlandiya'nın şartlarını yerine getirmemesi durumunda süreci donduracağız - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kabine Toplantısı sonrasında alınan kararları canlı yayında kamuoyu ile paylaşıyor. Merakla beklenen NATO açıklamalarına dair detayları paylaşan Erdoğan, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelikleri ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki yapılan toplantı ortalama 2 saat 15 dakika sürdü. Gündemdeki en kritik başlık ise Kredi Yurtlar Kurumu'nun kredi borçlarına yönelik yapılacak çalışma gelirken NATO üyeliklerine dair açıklamalarda yapılacak.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplantı sonrası yaptığı açıklamadan öne çıkanlar dakika dakika Kamu Gündemi adresinde yer alacak.

''Dünyadaki siyasi ve ekonomik dengelerin yeniden inşa edildiği bu dönemde birliğimize daha sıkı sarılarak ülkemizi hak ettiği seviyeye getireceğiz.

Duruşumuz çok nettir

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) Şartlarımızı yerine getirmek için gerekli adımları atmamaları halinde süreci donduracağımızı hatırlatmak istiyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliği) İsveç'in iyi bir görüntü vermediğini görüyoruz. Türkiye olarak duruşumuz çok nettir, gerisini kendileri bilir."