Cumhurbaşkanı Erdoğan İmzasıyla Resmi Gazete Atama Kararları 13 Ağustos

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yeni atama kararları yayımlandı. Atamalar Dışişleri Bakanlığı ile Vakıflar Genel Müdürlüğü bünyesine oldu.

Kamu Haberleri 13.08.2021 - 10:03 13.08.2021 - 10:03 Mustafa Karagöz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Dışişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü makamı ile Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğü makamlarında değişiklikler oldu. İşte yeni yapılan atamalar ve görevden alınan isimler. 

13 AĞUSTOS ATAMA KARARLARI

13 Ağustos 2021 Tarihli ve 31567 Sayılı Resmî Gazete'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 1 atama ile 2 görevden alma kararları ilan edildi. "Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar (Karar: 2021/409, 410)" yönetliği kapsamında yapılan atamalar ve isimler şöyle oldu. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İmzasıyla Ataması Yapılan ve Görevden Alınan İsimler

Resi Gazete'de yer alan tek atama kararı Dışişleri Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne oldu. 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri kapsamında bu makama Ahmed Mustafa Geden atandı.

Yönetmelikte yer alan diğer karar ise Vakıflar Genel Müdürlüğünün iki bölge müdürlüğünde oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlarda Balıkesir Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir ERARI ve Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürü Metin EVSEN görevlerinden alındılar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@