Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Böyle bir Türkiye'yi kabullenemiyorum' demişti: Gözaltılar başladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Böyle bir Türkiye'yi kabullenemiyorum" şeklindeki tepkisinin ardından, Boğaziçi Üniversitesi'nde rektörün aracının üzerine çıkan eylemci de dahil 10 eylemci gözaltına alındı.

Gündem 06.10.2021 - 09:43 06.10.2021 - 09:46 Ali Parim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Rektörünün arabasının üstüne çıkıp, orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum" diyerek tepki göstermesinin ardından Boğaziçi Ünivesitesi eylemlerinde gözaltılar başladı.

İstanbul Valiliği, Rektör Prof. Dr. Naci İnci’nin makam aracının üzerine çıkan eylemci de dahil 10 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 

cumhurbaşkanı erdoğandan boğaziçi üniversitesi tepkisi

Valilik'ten yapılan açıklamada ilk olarak, geçtiğimiz pazartesi günü Boğaziçi Üniversitesi rektörlük binası önünde toplanan yaklaşık 60 kişilik grubun; sloganlar atarak, üniversite rektörü Prof. Dr. Naci İnci’nin makam aracının önünü kesmesi ve bir eylemcinin de makam aracının üzerine çıkması hatırlatıldı.

Ardından konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışma neticesinde makam aracının üzerine çıkan kişinin de aralarında bulunduğu 7 eylemci ile görevli personele mukavemette bulunan 3 eylemci olmak üzere toplam 10 kişi hakkında gözaltı işlemi yapıldığı aktarıldı. 

Eylemcilerin soruştırmasının devam ettiği de vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne demişti?

Dün, 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rektörünün arabasının üstüne çıkıp, orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum" diyerek, bu eylemi yapanların öğrenci olmadığını ifade etmişti.

"Bize böyle öğrenci gerekmez" diyen Erdoğan, "Rektör aracın içinde siz aracın üstünde tepiniyorsunuz. Böyle öğrenci olamaz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içerisine sızmış teröristlerdir." demişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@