Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Böyle bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum' diyerek o görüntüye tepki gösterdi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rektörünün arabasının üstüne çıkıp, orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum" diyerek, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemleri eleştirdi.

Gündem 05.10.2021 - 17:19 05.10.2021 - 17:20 Ali Parim

Boğaziçi Üniversitesi'nde Rektör Prof. Dr. Melih Bulu'nun görevden alınmasına rağmen protestolar sürerken, önceki gün yeni rektör Prof. Dr. Naci İnci'nin aracının üzerine yarı çıplak bir öğrencinin çıkması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kızdırdı.

 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rektörünün arabasının üstüne çıkıp, orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum" diyerek, bu eylemi yapanların öğrenci olmadığını vurguladı. 

cumhurbaşkanı erdoğandan boğaziçi üniversitesi tepkisi

"Bize böyle öğrenci gerekmez" diyen Erdoğan, "Rektör aracın içinde siz aracın üstünde tepiniyorsunuz. Böyle öğrenci olamaz. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içerisine sızmış teröristlerdir." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parklarda bankların üzerinde yatanların ise 'Gezi'de olduğu gibi terör estiren teröristler' olduğunu aktardı. 

Ne olmuştu?

Prof. Dr. Melih Bulu'nun rektörlük görevine atanmasının ardından Boğaziçi Üniversitesi'nde başlayan eylemler, Bulu'nun görevden geri alınmasına rağmen devam ederken, eylemlerin 274. gününde eylemlerin şiddeti artmıştı.

Bir grup öğrenci yeni Rektör Prof. Dr. Naci İnci'yi protesto ederken, bu sırada bir öğrenci de İnci'nin makam aracının üzerine yarı çıplak bir şekilde çıkmıştı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@