Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kadrolu personel alıyor: Başvurular bugün başladı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 10 uzman yardımcısı alımı yapacak. Bugün başlayan uzman yardımcılığı alım başvuruları, 26 Ekim 2021 tarihinde son bulacak. İşte aranan şartlar ve başvuru süreci...

İlan 08.10.2021 - 09:42 08.10.2021 - 09:45 Ali Parim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kadrolu personel alımı yapacağını açıkladı. 8 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla; Bakanlığın Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere 10 Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı alınacağı bilgisi paylaşıldı. Adaylarda aranan şartlar ve alım sürecine ilişkin detaylı bilgi de yine söz konusu ilanla açıklandı. 

Buna göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığına Bilgisayar ve Yazılım Mühendisiliği bölümlerinden mezun 4, Harita Mühendisliği, Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik Mühendisliği bölümlerinden mezun 4 ve Şehir ve Bölge planlama bölümünden mezun 2 uzman yardımcısı alımı yapılacak. 

KPPS şartı var mı?

Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSSP3 puan türünden en az 70 puana sahip olmaları gerekecek. Aynı zamanda 35 yaşının üstündekilerin de başvuruları kabul edilmeyecek. 

Başvurular ne zaman ve nereden yapılacak?

Gerekli şartları taşıyan adaylar, Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcılığı sınavına katılabilmek için başvurularını 26 Ekim 2021 salı günü saat 23:59:59'a kadar Kariyer Kapısı üzerinden yapabilecek. Şahsen ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek. 

Başvurular değerlendirildikten sonra atama yapılacak kadro ve posizyon sayısının 20 katı aday sınava çağırılacak. 

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının uzman yardımcılığı alım ilanı için detaylı bilgiyi 8 Ekim 2021 tarihli Resmi Gazete'den öğrenebilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@