Çevre Bakanlığı 13 Memur (Sözleşmeli Bilişim Personeli) Alımı Yapacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını başvuruların ise temmuz sonu ile ağustos başında alınacağını bildirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın 2021 yaz dönemi sözleşmeli personel alım ilanı için yeni duyuru yayımlandı. Bakanlık bilişim alanında personel açığı olduğunu ve bu kadroya personel alımı yapacağını ilan etti. Söz konusu kadro için başvurular mesleki koşullar ön planda tutularak yapılacak.

SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Bakanlık tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda, bilişim personeli alanından 13 memur istihdam edileceği duyuruldu. Alımlar için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Temmuz ayının kalan günleri ile 8 Ağustos tarihine kadar yapabilecekler.

Ancak adayların başvurularının kabul edilmesi için öncelikle öğrenim ve bölüm şartının sağlanması gerek. Ardından adaylar her bilişim kadrosu için ortak deneyim ve mesleki şartları sağlamaları istenecek. Ardından son aşama ise memur alımları için ayrı ayrı kadrolara göre belirlenen koşullara haiz olunması olacak.

Genel Olarak Başvuru Koşulları Şu Şekilde;

Bilişim personeli kadrolarına başvuru yapacak olanlar başvurularını farklı bölümlerden mezun olmak şartıyla yapabilirler. Bakanlık ilana başvuru yapabilecek bölümleri bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği yada fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak şartıyla yapacak.

Diğer şartlar ise Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 yıllık, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla, güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.

Bu şartlar ile birlikte bakanlığın her bir bilişim kadrosu için ayrı ayrı duyurduğu özel program bilgisi şartlarını sağlayan adaylar yukarıda yer alan tarihler arasında başvurularını yapacaklar.

HABERİ PAYLAŞ: