Cevheri Güven kimdir, nerede yaşıyor, neden gündem oldu?

Sedat Peker'in bugün anonim hesaplardan yaptığı paylaşımlar sonrasında gündeme Cevheri Güven adında eski firari gazeteci geldi. Peki Cevheri Güven kimdir, nerede yaşıyor, neden gündem oldu?

Cevheri Güven kimdir, nerede yaşıyor, neden gündem oldu?

Cevheri Güven kimdir, nerede yaşıyor, neden gündem oldu? Bugün sosyal medyada Sedat Peker'e bağlı anonim hesap olan Deli Çavuş tarafından yapılan paylaşımlar sonrasında gündeme Cevheri Güven ismi geldi. Sedat Peker için Ağar'ın tetikçi tuttuğu söylemleri ile Youtube'a video çeken Cevheri Güven ismi sosyal medyada bir anda gündeme geldi. İşte detaylar kamugundemi.com adresinde yer alıyor.

SEDAT PEKER'DEN CEVHERİ GÜVEN PAYLAŞIMI!

"Cevheri Güven, paylaşım yapamadığım zamanlarda bana salladıklarını unutmadım. Seninle video çekmeye başlayınca karşılıklı sohbet edeceğiz. Twitter üzerinden sohbet edince sorulara cevap vermeyip istediğin gibi davranıyorsun, ancak senin hakkını yemem. Sen benden daha tehlikelisin. Vallahi Feridun Başkan’a bile söyledim benden tehlikeli olduğunu. mehmet ağar’ın beni öldürtmek için İranlı tetikçiler tuttuğu haberin doğru (Sırp ve Rus gruplar kabul etmeyince). Merak ettiğim, bunu nereden öğrendin? Ancak sadatçılar konusunda kötü mantarladın. Geçmiş zamanda Twitter’dan sana sadatçıları sorunca; onlar önemsiz, orduda çok güçlü değiller demiştin. Aradan 3-5 ay geçince Sayın Kılıçdaroğlu sadatın kapısına gittiğinde Türkiye’deki büyük tehlike olarak sadatı haber yaptın. 3-5 ayda mı bunlar böyle tehlikeli oldu? Ancak demirçelik ve savunma sanayindeki yaptığın haberler de doğruydu. Fakat tahminlerin doğru çıkacak. Her iki konuda da bende daha çok bilgi var. Sen video çekip bana sallıyorsun, ben sahte hesaplardan yazıp rt yapıp kendimi anlatmaya çalışıyorum (Buna da her zaman imkan bulamıyorum). Ancak vallahi video çekmeye başladığımda o bana sallamalarının hesabını seninle göreceğiz. Sen ne tehlikeli adamsın ya? Ancak centilmence savaşmıyorsun. Ama seninle de görüşeceğiz."

CEVHERİ GÜVEN KİMDİR?

Cevheri Güven, Türk gazetecidir. Nokta dergisi eski genel yayın yönetmenidir. 3 Kasım 2015 tarihinde "halkı hükümete karşı silahlı isyana tahrik etmek" suçlamasıyla tutuklanmış, 29 Aralık 2015'te ise adli kontrol şartı ile tahliye edilmiştir. Kaçak yollarla Türkiye'yi terk etmiş ve Almanya'ya yerleşmiştir. 44 yaşında olan Cevheri Güven şimdilerde ise yurt dışında Youtube üzerinden video çekmektedir.