TÜRGEV'e peşkeş çekilen kız yurdunuz geri alalım

Prof.Dr. Mustafa AKAYDIN Döneminde milletin paralarıyla Kız Yurdu olarak yaptırılan Kepez Gülveren Mahallesi’nde bulunan 300 öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu, AKP li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL zamanında TÜRGEV 'e peşkeş çekilmiştir.

Cengiz Gülebay 29.08.2019, 21:06
TÜRGEV'e peşkeş çekilen kız yurdunuz geri alalım

Prof.Dr. Mustafa AKAYDIN Döneminde milletin paralarıyla Kız Yurdu olarak yaptırılan Kepez Gülveren Mahallesi’nde bulunan 300 öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu, AKP li Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes TÜREL zamanında TÜRGEV 'e peşkeş çekilmiştir. Milletin parasıyla yapılan bir tesisin bir vakfa, hiçbir ücret talep etmeden verilmesi haksızlıktır,  hukuksuzluktur.

Menderes TÜREL döneminde, Büyükşehir Belediye Meclisinde oyçokluğuyla alınan karar, tekraren Büyükşehir Meclis gündemine getirilmeli ve Milletin malı millete iade edilmelidir.

Büyükşehir Belediyesi olarak Hizmet yapmak amacıyla milletten para toplayacaksın, sonra bu paralarla millete hizmet için yurt yaptıracaksın, sonra birisi gelecek milletin malını bir Vakıfa peşkeş çekecek.  Böyle bir işlem tesis edilemez. Bu tarz hovarda işlemler belediyeyi batağa sürüklemiştir. Olmaz kardeşim, milletin parasıyla ağalık yapamazsın, bağış yapacaksan kendi kesenden yap, milletin parasıyla bağış olmaz.

Türkiye’nin birçok yerinde rastladığımız bu tarz, yani belediye kesesinden bağış yapma işlemleri kanunsuzdur, belediyeler yöre halkına hizmet etmek üzere oluşmuş kurumlardır. Belediyeler halkına hizmet etmek üzere yerel halktan para toplar, toplanan parayı yöre halkının hizmetine kullanır. Bu paralar Vakıflara, Cemaatlere, Tarikatlara peşkeş çekilemez.

İstanbul’dan bir vakıf gelip böyle bir binayı teslim alamaz, milletin parasını gasp edemez, beleşe konamaz, hiçbir bedel ödemeden halkın malı olan bu yurdu alamaz. Bu işlem hukuksuzluğun daniskadır. Belediyelerin vakıflara hediye edecek tesisi olamaz. Vakıflar üyelerinden ve gönüllü bağışçılardan para toplayarak hizmetlerini yürütmelidir. Kamu kurumlarını sömürerek hizmet olmaz.

ATI ALAN ÜSKÜDARI GEÇEMEZ

Vergi veriyorsam hesap sormak durumundayım. Hizmet için verdiğim paralarla kimse ağalık yapmasın. Olan oldu deyip, kenara çekilemeyiz, seyirci kalamayız. Yapılan yanlışlık, biran evvel düzeltilmelidir. Kepez Gülveren Mahallesi’nde bulunan 300 öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu, Madem meclis kararı ile haksız yere verildi, Yeni Büyükşehir Meclisi bu haksız kararı gözden geçirerek, meclis gündemine almalı ve yeni bir kararla belediyeye teslim etmelidir. 

Kepez Gülveren Mahallesi’nde bulunan 300 öğrenci kapasiteli Kız Öğrenci Yurdu, kimsenin babasının malı değildir, Antalya halkının malıdır. Antalya halkının malı olan KIZ YURDU Antalya Büyükşehir Belediyesince geri alınmalıdır.

Cengiz GÜLEBAY
29.08.2019

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@