Kirli Siyaset

Cengiz GÜLEBAY yazdı

Cengiz Gülebay 31.03.2019, 12:07
Kirli Siyaset

KİRLİ SİYASET
Kendilerine Oy verirsen; iyi oluyorsun, hatta cennette beratın, tapun bile hazır.

Oy vermezsen;
TERÖRİST,
ÇAPULCU,
GAVUR,
ZİLLET,
İLLET,
ÖKÜZ,
HAİN,
ADİ,
oluyorsun.
Hatta, Başkaca akıllarına ne gelirse söyleyebiliyorlar.

Bu memlekette Siyaset, Hiç bu kadar kirlenmemişti. Hiç bu kadar yozlaşmamış, hiç bu kadar çukurlaşmamıştı. 
Hatta DEVLET dediğimiz o büyük organizasyon, her türlü çirkefliği yapanlara karşı bu kadar KÖR, bu kadar SAĞIR ve bu kadar DİLSİZ olmamıştı. 
Bütün bu KİRLİ SİYASETİN hiç mi hukuki yaptırımı yok, Bir Cumhurbaşkanı dokunulmazlık zırhını bu kadar mı sınırsız kullanabilir mi? Hakkında herhangi bir Delil, İspat, Yargı kararı, tahkikat, soruşturma olmamış, Dava bile açılmamış vatandaşları, yöneticileri nasıl terörist diye niteleyebilir, insanların haysiyeti-şerefiyle nasıl bu kadar kolay oynayabilir ?

Bu Milletin sahibi yok mu?
Hukuk öldü mü?
Cumhuriyet savcılarımız neredeler? 
YSK neden tek kelime etmiyor?
Tüm bu yaşananlara rağmen; Siz buna ADİL ve EŞİT ŞARTLARDA SEÇİM mi diyorsunuz?
Devletin tüm imkanlarını kullanarak, Kamu Kaynaklarını sonuna kadar kullanarak siyaset yapmanın bedeli yok mu?
Cumhurbaşkanı, Belediye Başkanlığına mı ADAY? Cumhurbaşkanı olarak memleketin tüm işlerini bitirmiş te, Belediye Başkanlarına destek için yollara mı dökülmüş? Devletin araçları ve Devletin teknik, maddi, manevi Tüm İmkanlarıyla Neden İl, İl dolaşıyor? Tarafsızlık yemini etmiş, 80 Milyonun tamamını temsil makamında oturan bir kişi, nasıl bu Siyaset Seviyesini Bu kadar, aşağılara çekebilir, İl, İl Oy isteyebilir? Bundan sonra Böyle mi olacak, bu işler?
Yetti mi, hayır. İçişleri Bakanı başta tüm bakanlar yollarda.
Cumhurbaşkanı Atamasıyla gelmiş, bakanlar, Belediye başkanlığına mı ADAY? 
İçişleri Bakanı İçişlerini, Dışişleri Bakanı Dışişlerini, Ekonomi Bakanı Ekonomiyi, Tarım Bakanı Tarım Politikalarını düzeltmiş, işi kalmamışta Belediye mi yönetmek istiyor? 
Tarım Bakanı hangi sıfatla Ana Muhalefet ve Diğer Muhalefet Partilerine, yöneticilerine, seçmenlerine ADİ diyebiliyor? Kendi kalitesini hangi laboratuvarda ölçümlemiş?
AKP yöneticileri ve AKP Siyasi İktidarına sesleniyorum; Lütfen, konuştuğunuza dikkat edin, edebinizi takının, Devlet Adamı gibi davranın, "çocuklarımıza örnek olun" diyeceğim amma, o kadar kirlisiniz ki? 
Sakın Örnek olmayın, Vazgeçtim. Yeter ki, çocuklarımızdan ve geleceğimizden, uzak durun? Bu KİRLİ DÖNEM bir daha dönmemek üzere hayatımızdan çıksın yeter. 
Milletimiz kadirşinastır, Haklıyla-Haksızı ayırt eder, Doğruyu Yanlıştan ayırır, sandıkta kırmızı kartını gösterecek, bu düzeysizliğe gereken cevabı verecektir.

Cengiz GÜLEBAY

28.03.2019

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@