Gün ağarınca gerçekler ortaya çıkacak Kral çıplak

Hava kararıyor. Gün ağarınca gerçekler ortaya çıkacak “Kral çıplak”

Cengiz Gülebay 17.01.2017, 21:17
Gün ağarınca gerçekler ortaya çıkacak Kral çıplak

Gün ağarınca gerçekler ortaya çıkacak “Kral çıplak

Hava kararıyor. Gün ağarınca gerçekler ortaya çıkacak “Kral çıplak

Ülkemiz, AKP iktidarının yanlış politikaları sonucunda; maalesef acıların yaşandığı, Şehit haberleri ile güne başladığımız, Savaşın ortasında, Bölünmenin eşiğinde, karanlık bir tabloya doğru sürüklenmektedir. Eğitim, Sağlık, Turizm, Tarım, Çalışma, İç Politika, Dış Politika, Sosyal Politikalar dibe vurmuş, Her alanda olduğu gibi Emek ve çalışma yaşamında da insanımız tüm kazanımlarını kaybetmiş, daha zor şartlar altında, daha az kazançla, daha çok çalışmaya mecbur bırakılmıştır.

Son günlerde Cumhuriyet tarihinin en kanlı saldırılarını yaşıyoruz. Terör saldırılarında 516 kişi hayatını kaybetti. Sadece son altı ayda 17 saldırıda 210 kişi hayatını kaybetti, Suriye’ de 47 askerimiz şehit düştü. Her tarafta yaşanan patlamalar ve ölümler halkımızı tedirgin etmiş, insanlar normal alışkanlıklarını yaşayamaz hale gelmişlerdir. Oluşan, Güvenlik krizi OHAL kapsamında dahi alınan tedbirlerle çözülemez hale gelmişse bu ülke iyi yönetilemiyor demektir.

AKP bu kadar beceriksiz ve zig-zag yapan politikalarıyla ülkeyi adeta bir kaosa sürüklerken, memleketin hiç derdi yokmuş gibi, şimdi de Başkanlık sistemi tartışmasını ortaya attı.

Akıl almaz-İnanılmaz bir dönemden geçiyoruz. Ülkemizde adeta bir akıl tutulması yaşanıyor. Medeni dünyanın 800 yıl önce karşı çıktığı tek adam diktatörlüğünü geri getirme çabası, insanımızı ortaçağ karanlığının ortasına geri götürme çabası gizli-çirkin pazarlıklarla hayata geçirilmek isteniyor.

Parlamenter Demokrasiyi sonlandırıp, Mutlak Monarşi rejimini, KRAL’ lık sistemini güzel memleketime geri getirmeyi teklif ediyorlar. Üstelik Bu tekliften Türk halkının haberi yok. Üniversitelerin, baroların, sendikaların, esnafın, milletin haberi yok. Milleti bilgilendirmeden, başkanlık işini oldu-bittiye getirmeye çalışıyorlar. Bu teklifi, Halkımız kabul edebilir mi? Halkımız elindeki egemenlik hakkını, kendi eliyle, üstelik bir daha teslim alamamak üzere terk edebilir mi? 

Bu yasa geçerse ülke karanlığa gömülür. Her alanda olacağı gibi, Emek dünyası da ortaçağ karanlığına gömülecektir. Anayasal hakların bir kişinin iki dudağı arasında olduğu, hukukun olmadığı bir ülkede hangi sendikal örgütlenme yapılabilir? Hangi hak arayışından bahsedilebilir? Günlük çalışma saatlarını, yıllık izin haklarını, ekonomik, sosyal veya hukuki haklarını nasıl talep edebilirler? Grev, toplu sözleşme, eylem, yürüyüş haklarını nasıl kullanabilirler?

Asla kabul edemeyiz. Emekçiler bunu asla kabul edemez.

Anayasa, toplumun tamamı tarafından kabul edilen büyük sözleşmedir. Anayasa milletin tüm unsurlarını içinde barındıran ve bu unsurları incitmeden hazırlanan, herkesin kendini bulabildiği ortak bir uzlaşı yasasıdır. Bu Büyük sözleşmede, büyük değişiklikler yapacaksın ve Halkın haberi olmayacak. Bu ne yaman çelişkidir?  

Anladım, O yüzden karanlığı sevmeniz, o yüzden ortaçağa özleminiz. O yüzden Aydınlığa nefretiniz.

Analar, Babalar, Emekçiler, İşçiler, Çiftçiler, Köylüler, Öğrenciler, Asgari ücretle geçinenler, Emekliler, ezilenler olarak Halkımızın; bu karanlık fikirlere geçit vermemeleri, ülkemizdeki özgürlük ve Barış ortamının değerini iyi bilmeleri, çağdaş yaşamdan ödün vermemeleri ve karanlığa karşı direnç göstermeleri, birlik bütünlük içinde olmaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyetini sonsuza dek yaşatmak toplumun bireyleri olarak sorumluluğumuz altındadır. Krallık sistemi gelirse, çocuklarımızın geleceği de dahil, her şeyimizi kaybederiz,  daha çok ezilen ve hayattan daha fazla kopacak olanlar bizleriz.

Aklın ve bilimin üstünlüğünü esas alan; çağdaşlık, özgürlük, eşitlik gibi vazgeçilmez ilkeleri içeren büyük bir düşüncenin ürünü olan, tüm insanlık için örnek teşkil eden Cumhuriyetimizin değerini, yaşamakta olduğumuz bu günlerde her zamankinden daha çok bilmek ve uyanık olmak zorundayız. Uyandığımızda, İnsanlarımızı Elleri bağlanmış, ülkemizi de işgal altında bulmayalım. Bu karanlıkta, Lütfen uyanık kalalım.

Kendilerini çağdışı ve ham hayallere kaptıranların, ülkemizi Ortaçağ zihniyetine döndürmek isteyenlerin yaptıkları planların asla gerçekleşmeyeceğine, buna asla olanak bulamayacaklarına olan inancımı ve Halkımızın sağduyusuna olan güvenimi bir kez daha buradan duyuruyorum. Bu inancım, Cumhuriyet'in tüm kazanımlarının korunması ve yaşatılmasının en büyük güvencesidir. Bugün her yer karanlık olabilir, emin olun çok yakında her yer aydınlanacak. Ve o zaman daha net görünecek  gerçekler; “Kim Kara, Kim Ak - Kim Giyinik kim Çıplak”

Sömürüye karşı Emeğin kazanacağını,

Karanlığa karşı Aydın-Çağdaş düşüncenin kazanacağını,

Cehalete karşı, Bilimin ve aklın kazanacağını,

Biliyor ve İnanıyorum.

CENGİZ GÜLEBAY 10.01.2017

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@