Emeğe Yönelen Chp Ve Antalya Mitigleri

4 Ekim Pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Antalya’yı ziyaret etti ve “Doğudan Batıya Antalya Mitingleri" programına göre Alanya, Manavgat ve Kumluca ilçelerinde 3 miting düzenlenmişti.

Cengiz Gülebay 07.10.2015, 22:19
Emeğe Yönelen Chp Ve Antalya Mitigleri

4 Ekim Pazar günü CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU Antalya’yı ziyaret etti ve “Doğudan Batıya Antalya Mitingleri" programına göre Alanya, Manavgat ve Kumluca ilçelerinde 3 miting düzenlenmişti. Mitingleri izleyerek, CHP söylemlerini ve Halkın mitinglere ilgisine şahit olmak istedim. Mitinglerdeki izlenimlerimi ve düşüncelerimi sizlerle paylaşmak istedim.

4 Ekim günü sabah saatlerinde Gazipaşa havaalanına CHP Genel Başkan Uçağının inmesiyle birlikte, Kılıçdaroğlu'nu Gazipaşa havalimanında çok sayıda partili karşıladı. CHP Konvoyunun Gazipaşa’dan hareket etmesiyle beraber örgütte heyecan dalgası yükselmeye başladı.

Genel Başkan Gazipaşa’da şehir turu atarak, halkı selamlamasının ardından, Alanya mitingi için Alanya’ya  yönlendi.  Mahmutlar İlçesinde Halkın yoğun ilgisi nedeniyle Halkla buluşarak kısa bir sohbet toplantısı yaptı.

Ardından Alanya girişinde halkın sevgi gösterileri gerçekten görmeye değerdi. Katılımın yüksek olduğu Alanya mitinginden sonra Manavgat mitingi için yola çıkıldı.

Manavgat miting konvoyu muhteşem ve görmeye değerdi. 150 den fazla araçla beraber Manavgat merkezden geçerken Gençlerin Genel Başkan otobüsünü karanfil yağmuruna tutması, Yaşlıların kaldırımda gözleri parlayarak alkış tutması CHP nin İktidara ne kadar yakın olduğunu müjdeliyordu.

Manavgat’lıların yoğun katılımıyla gerçekleştirilen mitingin ardından, Serik’te ve Aksu’da Halkla buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu daha sonra Antalya merkezde coşkulu kalabalığı ve esnafı selamlayarak, Kumluca mitingine doğru Antalya’dan ayrıldı.

Kumluca’da halkın katılımı beklenenden oldukça fazlaydı ve Halk miting alanını doldurmuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal KILIÇDAROĞLU’nu  bir günlük Antalya programında yakından takip etme fırsatım oldu, CHP Genel başkanı Antalya mitinglerinde özetle şunları söyledi;

“CHP iktidarında Basın özgür olacak. Basın mensuplarına Baskı olmayacak.

Banka Kredi Kartı faizlerinin en az yüzde 80 ini silecegim.

Siyasi İktidarın Mısırda, Suriye’de, Dış politikada uyguladığı yanlışlar nedeniyle Dış politikada yalnızlaştırıldık. Bu yanlış politikaları sileceğiz. Yurtta barış, Dünyada Barış istiyoruz.

CHP iktidarında Ortadoğu'ya barış getireceğiz. Ülkemize gelen 2 milyon 200 bin Suriyeli kardeşimizi de, ülkesine barış götüreceğimiz Suriye’ye göndereceğiz.

AKP İktidarında 13 yılda 12 kez eğitim politikası değişti. CHP iktidarında Eğitim Politikaları Milli olacak. Öğretmenler toplumun önderi olacak.

CHP İktidarında Başbakanlığa bağlı şehitler ve gaziler Kurulu oluşturacağım. Şehitler ve Gaziler Milletvekillerinin yararlandığı tüm haklardan ve imkanlardan faydalanacak.

Asgari ücret vergiden muaf olacak ve net 1500 tl olacak.

Kamuda çalışan 800.000 Taşeron kadroya geçecek.

Mazot 1.80 TL.olacak.

Emekliye yılda 2 maaş ikramiye vereceğim.

CHP iktidarında siyasetçiler zengin olmayacak, halkın cebi dolacak..

Sözüm Söz”

Genelbaşkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya mitinglerindeki söylemleri ve vaatlerine dikkat edersek Halktan-Emekten-Emekliden-İşçiden-Esnaftan ve Çiftçiden-Ezilen halktan yanadır.  Verilen sözlere baktığınızda, Halkın, çalışanların, ezilenlerin, emeğin ve emekçinin haklarını savunan,  sosyal demokrat siyasetin kokusunu rahatlıkla alırsınız.

Antalya mitinglerinin ortaya koyduğu gerçek, CHP söylemleri Halkımızda karşılığını bulmuştur.  Kılıçdaroğlu söylemlerinde samimidir ve bu samimiyetin, sandığa yansıması düşünülenden çok daha fazla olacaktır. Antalya Mitinglerine halkın sevgisi ve ilgisi yansımış, 1 Kasım seçim sonuçlarının CHP lehine değişeceğini net olarak göstermiştir.

Ülkemizde Karanlık oyunların sergilendiği, emeğin sömürüldüğü, milletin sahipsiz kaldığı günlerde tam da zifiri karanlığın ortasında halkın ihtiyacı olan ışığı CHP söylemlerinde görüyoruz. AKP İktidarının Ekonomi, dış politika, Milli Eğitim, Adalet, Sağlık politikaları çökmüştür. Demokrasimiz ve Anayasa askıya alınmış, Ülke Saraydan ve tek adam mantığıyla yönetilmektedir. Baskı ve antidemokratik uygulamalar azami boyuttadır. Muhalif Basın ve İşadamları üzerinde hiç olmadığı kadar baskı uygulanmaktadır. İşçi-Çiftçi-Memur-Emekli-Esnaf-Köylü-Taşeron-Asgari ücretliler büyük sıkıntı içerisinde yaşam mücadelesi vermektedir. Halkın kurumuş dudaklarına bir damla su gibi CHP söylemleri.

CHP Emek siyasetine, halkın dertlerine yönelmesi büyüme hızını artıracaktır. Bugün halkımızın çektiği sıkıntıların geçici olduğuna, halkın nefes alacağı günlerin yakın olduğuna herkes inanmaktadır. CHP nin Haksızlığın karşısında, ezilenlerin yanında olduğunu halkımız bilmektedir.

Cumhuriyet tarihine dikkatle bakarsak, birçok Siyasi parti tarihin çöplüğünde yok olmuşken, CHP nin dimdik ayakta kalması tesadüf değildir. Çünkü, CHP süslü salonlarda kurulmadı, bu parti yedi düvelin ülkemize, dört cepheden saldırdığı bir zamanda, halkın harap ve bitap olduğu bir dönemde, savaş meydanlarında kuruldu.

CHP ezilenlerin, garibanların,taşeron işçilerin, emeklinin, çiftçinin, köylünün, esnafın, kimsesizlerin  yani Halkın Partisidir. CHP “Köylü Milletin efendisidir.”  Diyen partidir.

CHP bu ülkenin kurucu partisidir. CHP hiçbir dönemde insan ayrımına gitmemiş, İnsanları düşüncelerinden dolayı yargılamamıştır. İnsanları, gruplamamış, herkesi insan olarak tanımıştır. CHP nin ekseni İnsan olmuş, Laik Demokrasiyi savunmuştur; İnsanları Irklarına, cinslerine, dillerine, İnançlarına, mezheplerine, düşüncelerine göre değerlendirmemiş, kimsesizlerin kimsesi olmuştur. 78 milyonu ayırt etmeden kucaklamış, laikliği özümsemiş, Irkçılığa, Bölücülüğe, Saltanata ve gericiliğe karşı bu memlekete demokrasiyi, Cumhuriyeti, özgürlükleri, Hukuku ve İnsanca yaşamayı getirmiş bir partidir. CHP ezilen Kadını baştacı yapmıştır. CHP Ulusal Sermayenin gelişmesinden yanadır. CHP İşçinin-Memurun-Emeklinin-Çiftçinin-Köylünün-Esnafın-Taşeronun-Ezilenlerin partisidir.

Antalya Mitinglerinde halkın katılımı, halkın hazırladığı dövizler ve pankartlar ile Antalya’da yapılan Anketlerin yansıttığı gerçek;  CHP’nin büyüdüğü, AKP’nin zayıfladığıdır.

CHP Genel Başkanının Antalya mitingleri Antalya halkında ve CHP lilerde büyük bir heyecan ve müthiş bir sinerji  yaratmıştır.  Emeğe yönelen CHP, bu seçimde büyük bir ivme yakalayacaktır. Büyüyen CHP’nin başarısına ortak olmak için, tüm CHP liler kenetlenmelidir.  Aydınlık günlere ramak kalmışken, farklılıkları, ayrılıkları bir tarafa bırakarak, herkes sahaya inmelidir.

Kumluca mitinginde açılan bir pankart çiftçi gerçeğini ortaya koymaktadır,   “Domates, Biber, Patlıcan, Çiftçinin hali perişan”

Söyledikleri ile Halkın kalbine giren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu en vurucu söylemini sona saklamıştı; “Davutoğlu Saray için çalışır, Kılıçdaroğlu halk için çalışır”

Cengiz GÜLEBAY 06.10.2015

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@