Bu Zengin Memleketin, Şu Fakir İnsanları

Memleketimiz zengin ve güzel, fakat sen işsiz, aç, garip, perişan ve fakirsen acaba bunun sebebi ne olabilir?

Cengiz Gülebay 13.03.2017, 16:36
Bu Zengin Memleketin, Şu Fakir İnsanları

Bu Zengin Memleketin, Şu Fakir İnsanları


Memleketimiz zengin ve güzel, fakat sen işsiz, aç, garip, perişan ve fakirsen acaba bunun sebebi ne olabilir?

Sen sabahtan akşama çalışıyorsan ve gece aç yatıyorsan. Emeğin para etmiyorsa, kazandığın boğazına yetmiyorsa, Başını sokacak doğru dürüst yerin yoksa, maaşın zorunlu harcamalara ve çocuğuna harçlık vermeye bile yetmiyorsa, umutsuz isen, mutsuz isen, okuyor-eğitim alıyor fakat iş bulamıyorsan, İnsan gibi yaşayamıyorsan, bunun suçlusu kim?

Hala kadro bekleyen Taşeronsan, Atama bekleyen mezun isen, iş arayan işsiz isen, Maaşlara zam bekleyen emekli isen, Terfi bekleyen memur isen, Girdiler ucuzlar diye bekleyen çiftçi isen, Piyasa açılır diye bekleyen esnaf isen, adalet bekleyen mazlum isen, İstikrar bozulmasın diye korkan iş sahibi isen bir daha düşün be kardeşim, bir daha düşün tüm bunların suçlusu kim?

2 senedir fiili başkanlık sistemi uygulanıyor, işte başbakan yok, meclis elinde, yargı elinde, OHAL ortamında istenen yapılıyor, memlekette ne değişti?

Borçlarımız mı kapandı? Türk parası mı güçlendi? Dolar mı düştü? Öğrencilere yurt mu yapıldı? İşe mi girdin, Taşerona kadro mu geldi, mazot mu ucuzladı, Pazar da fiyatlar mı düştü? Ülke mi büyüdü, enflasyon mu düştü, terör mü bitti, Fakirlik mi tükendi ? Uçak mı yaptık? Uzaya mı gittik? Başımız göğe mi erdi? hakikaten bir düşünelim, hangi güzel şey oldu?

Yoksulluğa, İşsizliğe, Yolsuzluğa son vermek isteyerek iktidara gelenler 15 senede İŞSİZLİĞİ BİTİRDİ mi? Yolsuzluk bitti mi? Yoksulluk bitti mi?

İktidara gelenlerin kurduğu saltanata bir bak be kardeşim. 


SARAY lara ve SULTAN lara bir bak. Sana açlık ve sefalet, onlara şan-şöhret ve LOKMA nın kocamanı düşüyorsa bunun suçlusu KİM Acaba?

Kabahat senin be kardeşim. Ve bu dünyada, bu zulüm senin sayende. Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer ve hâlâ eziliyorsak kabahat senin, demeye de dilim varmıyor ama, kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

Şu güzel Memlekete, bize, kendine ve en önemlisi geleceğimize-çocuklarımıza yazık etme be kardeşim.

Şu Zengin memleketin, fakir, işsiz, açlık sınırında yaşayan, emekli, işçi, çiftçi memur, esnaf, gariban Halkımız, unutmayın GÜÇ Saray'da değil, şimdilik Kayıtsız-Şartsız sizde.

Gel bu sömürüyü, açlığı, fakirliği, çaresizliği, garipliği, ezikliği BİTİRELİM. İnsan gibi yaşamak için Yeni bir Dünya kurmak mümkün. Yeter ki sen bunu iste. Yeter ki Dostu-düşmanı bil.


Ahhh, be kardeşim ahh.

Cengiz GÜLEBAY – 25.02.2017

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@