Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü

Emek hareketi geçmişte olduğundan kat be kat fazlasıyla baskı, sömürü, şiddet ve ekonomik kriz koşullarını yaşamaktadır.

Cengiz Gülebay 01.05.2020, 00:48
Birlik, Mücadele Ve Dayanışma Günü

Emek hareketi geçmişte olduğundan kat be kat fazlasıyla baskı, sömürü, şiddet ve ekonomik kriz koşullarını yaşamaktadır.

Siyasi iktidarı boyunca emeğe saldıran, emekçilerin tüm kazanımlarını yok eden, memurların iş güvencesine, işçilerin kıdem tazminatına gözünü diken Emek düşmanı AKP Siyasal İktidarı bütün imkanlarıyla memuru kapı kulu yapmaya, işçiyi-çiftçiyi-esnafı sömürmeye ve tüm gücüyle emekçilere saldırmaya devam etmektedir.

HAKSIZLIĞA KARŞI BİRLİKTE MÜCADELE

AKP siyasi iktidarınca memurun koşulsuz kapıkulu yapılmasına karşı çıkmak için,

İşsizliği, yoksulluğu, güvencesiz  istihdamı ve tekelci anlayışı ortadan kaldırmak için,

Milli Gelirin paylaşımında adalet ve eşitliğin sağlandığı sosyal devleti yeniden tesis etmek için,

Birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek eşit, özgür, laik, demokratik, hukukun üstünlüğünün esas alındığı, emekten yana bir düzeni yaratmak için,

Doğru tarım politikalarıyla üretici çiftçinin korunduğu, yerli üretimin ve üreticinin desteklendiği, yeniden kendi kendine yeten bir ülke yaratmak için,

Emek düşmanı yeni dayatmalara karşı durmak için,

Grevli, Toplu Sözleşmeli Sendikal hakların özgürce kullanılabilmesi için,

Emekten yana ve emekçilerin haklı taleplerine duyarlı bir iktidar için,

Cumhuriyetimizin kazanımları, ülkenin birliği bütünlüğü ve tam bağımsız Türkiye için,

Kıdem Tazminatının Gasbına, İşsizliğe Ve Yoksulluğa, İşçi Cinayetlerine, Grev Yasaklarına, Güvencesiz Çalıştırılmaya karşı durmak için,

İş Güvencesinin elimizden alınmasına seyirci kalmamak, Baskıya Ve Sömürüye izin vermemek, Geleceğimize, emeğimize ve memleketimize sahip çıkmak İçin, Her türlü haksızlığa karşı Birlik ve dayanışma ruhuyla mücadele edilmesi gerekir.

Çünkü, biliyoruz ki; ancak birlikten ve dayanışmadan mücadele gücü doğar. Eşit, özgür ve insanca bir yaşam için, hakça bir paylaşım için tek ses, tek yürek olunmalıdır.

Böylesine bir süreçte yüzü bağımsızlıktan, demokrasiden, özgürlükten yana olan tüm antiemperyalist kesimlerin kol kola girmeleri dışında, hiçbir şey ilerici-devrimci bir davranış olamaz. BİRLİK’ te hareket etmenin neler kazandıracağını en iyi emekçiler bilir.

BİR Mayıs Birliğin, dayanışmanın ve mücadelenin sembolüdür. Biliyoruz ki; Zafer Boyun eğenlerin değil, birleşerek direnenlerin olmuştur. Yolsuzluğa-yoksulluğa-faşizme karşı BİRLİKTE direneceğiz.

YAŞASIN 1 MAYIS, YAŞASIN EMEK MÜCADELEMİZ.

Cengiz GÜLEBAY - 01.05.2020

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@