Antalya'ya iyi gelmedi...

Genel ve Yerel siyasette yapılan hatalar yaşamı daha da zorlaştırıyor.

Cengiz Gülebay 06.08.2017, 18:28
Antalya'ya iyi gelmedi...

ANTALYA’YA İYİ GELMEDİ

Kişisel hırslar, beklentiler için siyaset yapılmaz. Bu memlekette yaşayan insanlar geleceğe güvenle baksın diye siyaset yapıyoruz. Hiç durmadan çalışıyoruz, daha da çok çalışacağız.

Genel ve Yerel siyasette yapılan hatalar yaşamı daha da zorlaştırıyor. Yapılan hatalar nedeniyle Antalya’nın hali ortada; gelen turist sayısı düşmüş, Tarım çökmüş, Ticaret bitmiş, Turizm sektörü can çekişiyor, İnşaat sektörü krizde, İşsizlik tavan yapmış, Çiftçi kan ağlıyor, Esnaf perişan.
Antalya’nın Sahilleri sahipsiz, Kent nefes alamıyor, İnsana dönük tek bir proje yok.
EXPO fiyasko, Ulaşım Fiyasko, Otogar, Hal, İtfaiye, Kültür, Sosyal, Sanatsal hizmetler sıfır, Çevre Sağlığı Allah’a emanet, İmar, Fen, Çevre, Altyapıda tık yok.

Antalya Büyükşehir de hem bugüne dair yürüyen tek bir hizmet yok, hem de geleceğe dair, İnsana dönük, tek bir yatırım-tek bir Proje yok. Yani, Vatandaşa Hizmet yok. Bu nedenle de Antalya’lı mutsuz, İşçi- Memur-Çiftçi-Esnaf umutsuz.
Mahalleleri (Köyleri) ilçe merkezine bağlayan yolları, meydan, bulvar, cadde ve ana yolları yapmak, yaptırmak, bakım ve onarımı ile bu yolların temizliğini yapmak Büyükşehirin görevi, fakat ortada kimse yok. Antalya’nın Mahalleleri (Köyleri) yol bekliyor, vatandaş hizmet bekliyor, nafile.
Sürdürülebilir kalkınma ilkesine uygun olarak çevrenin, tarım alanlarının ve su havzalarının korunmasını sağlamak; ağaçlandırma yapmak Büyükşehirin görevi, ancak maalesef bu işlerle de uğraşacak zamanları yok.

Antalya Büyükşehir Belediyesi hizmetleri planlı, programlı, etkin, verimli ve uyum içinde yürütemiyor. Antalya Büyükşehir Belediyesinin Hiç bir konuda öngörüsü yok, Master Planı, stratejik plânı, yıllık hedefleri, yatırım programları sunamıyor. Çünkü yok.

Seçimlerde ortaya konulan projelerin tamamı fos çıktı. Antalya’ lılar kağıt üzerinde renkli duran ama içeriği boş projeler değil, yaşama değer katacak hizmetler bekliyor. Kanunlarla Büyükşehir belediyesine verilmiş görev ve hizmetlerin gerektirdiği proje, yapım, bakım ve onarım işlerini hakkıyla yürütemiyor. Ulaşım ve toplu taşıma hizmetlerini doğru planlayıp, koordinasyonunu sağlamıyor. Yani bu işleri yürütemiyor.
Deniziyle, kumuyla, güneşiyle, tarihiyle markalaşmış bir şehir olan Antalya ilerlemiyor, yanlış uygulamalar yüzünden her gün daha da geriye gidiyor. Siyasal ve istatistik veriler de ortada; Antalya denedi ve gerçekleri gördü. Şunu artık biliyoruz; Antalya’ya hiç de iyi gelmedi.
Antalya Büyükşehir yönetimi gerçekten başarısız. Kalan yıllar, Antalya için sadece zaman kaybı olacak.

Besbelli, Birikmiş Tüm bu kent sorunlarını ancak, sosyal belediyecilik anlayışı çözebilir.
Işıklar kenti Antalya’da da havanın aydınlanmasına ramak var.
Bu memlekette yaşayan insanlar geleceğe güvenle bakacaklar.

Biz varız, yaparız. Daha da çok çalışacağız.

Cengiz GÜLEBAY

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@