Cemil Kılıç kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında, hangi partiden?

Son saatlerde sosyal medya platformu Twitter Cemil Kılıç ismi ile çalkalanıyor. Cemil Kılıç ismini gören ancak tanımayan çok sayıda kişi ise bu ismin kim olduğunu araştırıyor. Peki; Cemil Kılıç kimdir, kaç yaşında, nereli, ne iş yapıyor, neden gündem oldu?

Cemil Kılıç kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında, hangi partiden?

Son saatlerde ismi sosyal medya platformlarında sıklıkla geçmeye başlayan Cemil Kılıç'ın görevden alınmasına yönelik yapılan paylaşımlar artmaya başladı. Cemil Kılıç'ın görevden alınmasını isteyen vatandaşların sosyal medya hesaplarından paylaşım yapması üzerine çok sayıda kişi de Cemil Kılıç ismini araştırmaya başladı.

Son saatlerin en çok konuşulan isimlerinden olan Cemil Kılıç'ın biyografisi vatandaşlar için merak konusu oldu. Peki; Cemil Kılıç kimdir, kaç yaşında, ne iş yapıyor, nereli? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası haberin devamında...

Cemil Kılıç kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında, hangi partiden? - Resim : 1

Cemil Kılıç Kimdir?

1975 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Cemil Kılıç aslen Sinop'ludur. İlk öğretim hayatına Sinop'ta başlayan Kılıç, İstanbul'da tamamlamıştır. İstanbul Küçükköy İmam Hatip Lisesi'nde eğitim almış olan Cemil Kılıç, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni kazanmıştır.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni bitiren Kılıç, daha sonra yine Marmara Üniversitesi'nde Ortadoğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü, Sosyoloji ve Sosyal Antropoloji Anabilim dalında master yapmıştır.

İlk olarak 1999 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliğine atanan ve göreve başlayan Cemil Kılıç 2001 yılında eğitim hayatını tamamlamış ve eğitimcilik hayatına devam etmiştir.

Şu anda Gebze Süleyman Demirel Üniversitesi'nde görevine devam eden Cemil Kılıç'ın paylaşımları üzerine istifası istenmeye başladı.

Peki Cemil Kılıç ne paylaştı?

Cemil Kılıç Ne Paylaştı, Neden Gündem Oldu?

Cemil Kılıç kimdir, ne iş yapıyor, kaç yaşında, hangi partiden? - Resim : 2

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan Cemil Kılıç, panteist olduğunu sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu. Müslüman olduğunu, Allah inancına sahip olduğunu ve evrenin bir bilinç içerisinde olduğunu söyleyen Kılıç'ın paylaşımı şu şekilde;

"İkide bir orada burada yazıyorlar. Sanki saklıyormuşum gibi... Yahu 20 yıldır panteistim diyorum yazılarımda, konferanslarımda. Ben Müslüman'ım ve Allah tasavvurum panteist bir içerikte. Ne var ki ben evrenin bir bilinci olduğuna inanıyorum."

"Kutsal kitaplar Allah kelamı değil, resul kelamıdır. Vahiy kavram ve anlamdır, kelam değildir. Allah konuşmaz. Zira konuşmak insansı bir özelliktir. Kur'an Allah'ın kitabıdır, kelamı değildir."

Bu paylaşımların ardından çok sayıda vatandaş Cemil Kılıç'ın görevden alınmasını istediğini belirterek paylaşımlar yaptı. Ancak henüz ne Kılıç, ne de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.