‘Yeni Nesil Yazarkasa Kullanma Zorunluluğu Bir Yıl Ertelensin'

Yeni nesil yazarkasa kullanılması zorunluluğunun 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacağını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uygulama 1 Ocak 2017 tarihine kadar bir yıl ertelenmelidir” dedi.

Haberler 06.12.2015, 22:25
‘Yeni Nesil Yazarkasa Kullanma Zorunluluğu Bir Yıl Ertelensin'

ANKARA (ANKA) - Yeni nesil yazarkasa kullanılması zorunluluğunun 1 Ocak 2016 tarihinde başlayacağını belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Uygulama 1 Ocak 2017 tarihine kadar bir yıl ertelenmelidir” dedi.

Ekonomideki belirsizlikler, seçim atmosferi ve terör olayları nedeniyle esnafın iş yapamadığını, Doğu ve Güneydoğu’da kepenk kapattığını, yeni yazarkasa alacak gücünün olmadığını dile getiren Palandöken, şunları kaydetti:

“2 milyon yazar kasanın değişimi için en az 2,8 milyar liralık bir harcama gerekli. Esnafın durumu bu yatırımı yapmaya hiç uygun değil. Piyasada esnafımız iş yapamadı.  Bu nedenle yeni nesil yazar kasa kullanımının zorunluluğu ya bir yıl ertelensin ya da Devlet değişime destek versin.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@