Rekabet'ten 5 Hazır Beton Üreticisine Soruşturma

ANKARA(ANKA) - Sinop’ta hazır beton üretiminde faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin anlaşarak fiyat yükselttikleri ve bir araya gelerek kurdukları şirket aracılığıyla faaliyetlerini sürdürdükleri iddiasına ilişkin şikayet baş

Haberler 08.04.2015, 21:25
Rekabet'ten 5 Hazır Beton Üreticisine Soruşturma

ANKARA(ANKA) - Sinop’ta hazır beton üretiminde faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin anlaşarak fiyat yükselttikleri ve bir araya gelerek kurdukları şirket aracılığıyla faaliyetlerini sürdürdükleri iddiasına ilişkin şikayet başvurusu nedeniyle yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı.

Rekabet Kurumu’ndan edinilen bilgiye göre, Sinop’ta hazır beton üretiminde faaliyet gösteren bazı teşebbüslerin anlaşarak fiyat yükselttikleri ve bir araya gelerek kurdukları şirket aracılığıyla faaliyetlerini sürdürdükleri iddiasına ilişkin şikayet başvurusu nedeniyle yürütülen önaraştırma, Rekabet Kurulunca karara bağlandı. Önaraştırmada elde edilen bilgi, belge ve yapılan tespitleri 26 Mart 2015 tarihli toplantısında müzakere eden Kurul, bulguları ciddi ve yeterli bularak, Ramazan Çetin Teknik Hazır Beton Ortaklığı ile bu Ortaklığın kuruluşuna iştirak eden,  Çetin Nakl. Yakıt San. ve Tic. Ltd. Şti., Çakılsan Yapı Mal. Taş. İnş. Taah. Hafr. San. ve Tic. Ltd. Şti., Dostlar Kum Çakıl İnş. Müt. İhr. İth. San. ve Tic. Ltd. Şti., Magtaş Mad. İnş. Pet. Ür. Oto. Taş. Ürt. San. ve Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

Soruşturma, adı geçen teşebbüslerin üretim unsurlarını birbirinin kullanımına tahsis ederek ve bu amaçla ortaklık kurarak koordinasyona yol açmak suretiyle Rekabet Kurumu’nu ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla başlatıldı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@