Mercedes-Benz Türk Ve Kamil Koç 35 Milyon Tl'lik Satış Anlaşmasına İmza Attı

İSTANBUL(ANKA) - Mercedes-Benz Türk Bayii Koluman İstanbul aracılığıyla 40 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2 alan Kamil Koç, bu 35 milyon TL değerindeki yatırım ile filosundaki toplam Setra marka otobüs sayısını 120 adede çı

Haberler 02.04.2015, 13:49
Mercedes-Benz Türk Ve Kamil Koç 35 Milyon Tl'lik Satış Anlaşmasına İmza Attı

İSTANBUL(ANKA) - Mercedes-Benz Türk Bayii Koluman İstanbul aracılığıyla 40 adet Setra ComfortClass S 516 HD/2 alan Kamil Koç, bu 35 milyon TL değerindeki yatırım ile filosundaki toplam Setra marka otobüs sayısını 120 adede çıkardı.

Çırağan Sarayı’nda düzenlenen teslimat törenine Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün ve Kamil Koç Otobüsleri A.Ş. Genel Müdürü Kemal Erdoğan’ın yanı sıra, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Müdürü Burak Tarım, Otobüs Filo Satış Kısım Müdürü Burak Batumlu, Otobüs Satış Operasyonları Kısım Müdürü Murat Kızıltan, BusStore Müdürü Haluk Burçin Akı, Mercedes-Benz Finansman Türk Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Önbulak, Otobüs Satış, Sigorta ve Ürün Geliştirme Müdürü Uğur Erdinç, Mercedes-Benz Türk yetkili bayii Koluman İstanbul Genel Müdürü Ali Saltık, Otobüs Satış Müdürü Önder Gökçe, Kamil Koç Finans Direktörü Cengiz Doğan ve Özmal Filo Müdürü Hakan Koç katıldılar.

-“TÜRKİYE EKONOMİSİNE KATKIDA BULUNUYORUZ”-

Tören sırasında konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Pazarlama ve Satış Direktörü Süer Sülün, “Mercedes-Benz Türk toplamda 885 milyon Euro’yu aşan yatırım hacmiyle bugün Türkiye’nin en büyük yabancı sermaye yatırımlarından biridir. 2014 yılında 3 bin 686 adetlik rekor satış ile otobüs pazarındaki 47 yıllık liderliğimizi devam ettirdik. Müşteri talep ve beklentileri doğrultusunda ürünlerimizi geliştirmeye yönelik yaptığımız yatırımların dışında üretim tesislerine olan yatırımlarımızı da sürdürdük. Bu kapsamda Hoşdere Otobüs Fabrikası’na kurulduğu günden bugüne kadar toplam 403 milyon Euro’yu aşkın, sadece 2014 yılında ise 23 milyon Euro’luk yatırım gerçekleştirdik. Bakıldığında, bu güne kadar toplamda 72 bin araç ürettik ve bunun yaklaşık 35 binini ihraç ettik. Bugün ihracat oranımız üretimimizin yüzde 80’ini buluyor. Bu sayede yarattığımız istihdam, yatırım ve ihracat ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor ve bundan da büyük gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.  

-“HER YIL YAKLAŞIK YÜZDE 20 ORANINDA BÜYÜYORUZ”-

Kamil Koç Genel Müdürü Kemal Erdoğan ise, “Ülkemizde Karayolu Yolcu Taşımacılığı sektörü her yıl yaklaşık yüzde 4 oranında büyürken, Kamil Koç’un yıllık büyüme ortalaması yaklaşık yüzde 20 oldu. Bu anlamda Türkiye ortalamasının çok üzerinde bir büyüme oranını son yıllarda istikrarlı bir şekilde sürdürüyoruz. Kamil Koç olarak 2016 yılı sonu itibarıyla 20 milyonun üzerinde yolcuya hizmet veren, 1 milyar TL üzerinde ciro yapan şirket haline geleceğiz. Bunu yaparken iş ortaklarımıza yönelik kazan kazandır anlayışımızdan vazgeçmeyecek ve yıkıcı rekabetten uzak duracağız“ dedi.

Erdoğan son yıllarda önemli oranda yatırım yaptıklarını vurgulayarak, “Son birkaç yıldır özellikle yeni hat açılışları noktasında son derece önemli adımlar attık. Geçtiğimiz yıl yapılan 16 il açılışının ardından bu yıl da şimdiye kadar Sinop, Erzurum ve Erzincan açılışlarını gerçekleştirdik. Bugün itibariyle yaklaşık 60 ilde hizmet veriyoruz, yıl sonuna kadar bu sayıyı 70’e çıkarmayı hedefliyoruz. 2014 yılını şirket olarak 60 milyon TL yatırımla kapatmıştık, 2015 yılında ise sadece yeni araç yatırımına ayıracağımız miktar 70 milyon TL’nin üzerinde olacak. Filo anlamında da her yıl önemli oranda büyüyoruz. 2014 yılında yaklaşık 800 araçlık bir filo ile yolcularımızın hizmetindeyken, 2015 yılında ise ortalama bin araçlık bir filo büyüklüğüne ulaşmayı hedefliyoruz” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@