Meclis'te Geçici Görev Yapan Personelin Görevi 8 Haziran'da Sona Erecek

ANKARA (ANKA) - Meclis’te geçici olarak görev yapan personelin görevleri 8 Haziran 2015 tarihinde sona erecek. Bu kişiler kurumlarına iade edilecek. 24. Yasama Döneminin 7 Haziran 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle

Haberler 16.05.2015, 00:12
Meclis'te Geçici Görev Yapan Personelin Görevi 8 Haziran'da Sona Erecek

ANKARA (ANKA) - Meclis’te geçici olarak görev yapan personelin görevleri 8 Haziran 2015 tarihinde sona erecek. Bu kişiler kurumlarına iade edilecek.

24. Yasama Döneminin 7 Haziran 2015 tarihinde sona erecek olması nedeniyle TBMM komisyon başkanlıklarında, divan üyeleriyle birlikte ya da birimlerde geçici olarak görev yapan personelin görevleri 8 Haziran’da sona erdirilerek kurumlarına iadesi yapılacak.

-SEÇİLEMEYEN VEKİLİN PERSONELİNİN GÖREVİ TBMM BAŞKANININ SEÇİLDİĞİ TARİHTE SONA ERECEK-

Siyasi parti grup başkanlıklarında grup danışmanı ya da büro görevlisi, milletvekilleriyle birlikte danışman, ikinci danışman veya yardımcı personel, olarak görev yapanların görevleri, milletvekili genel seçimlerinin ardından yapılan ilk seçimle TBMM Başkanının seçildiği tarihte sona erecek.

Yeniden veya yeni seçilen milletvekillerinin danışman, ikinci danışman ya da yardımcı personel olarak çalıştıracakları personeli ya da siyasi parti grup başkanlıklarının grup danışmanı veya büro görevlisi olarak çalıştıracakları personeli yazılı olarak yeniden talep etmeleri gerekecek. (ANKA)

(MG/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@