Kadın Patronlar Ofiste Doğallık Arıyor

ANKARA (ANKA) – Ofis Tekin Exclusive’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, ürettikleri her 10 ofis mobilyasından 3’ünün müşterisinin kadınlar olduğunu ifade ederek, “Kadınlar

Haberler 06.11.2014, 10:35
Kadın Patronlar Ofiste Doğallık Arıyor

ANKARA (ANKA) – Ofis Tekin Exclusive’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, ürettikleri her 10 ofis mobilyasından 3’ünün müşterisinin kadınlar olduğunu ifade ederek, “Kadınlar ofislerini dizayn ederken ağır veya süslü mobilyalar yerine daha yumuşak çizgilerin bulunduğu modern mobilyaları tercih ediyor. Rahat ve şıklığın bir arada olduğu ofis takımları en çok tercih edilen ürünler arasında diyebiliriz” dedi.

Ofis Tekin Exclusive’in Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Tekin, yaptığı yazılı açıklamada, kadın işverenlerin artmasının tasarımlarında onlara yönelik ürünler oluşturma çabasını da beraberinde getirdiğini kaydetti. Türkiye İstatistik Kurumu’nun verilerine göre kadınların iş gücüne katılım oranlarının son yıllarda erkeklerin üçte biri oranında yükseldiğinin belirtildiği açıklamada, kamudaki üst düzey yönetici oranını yüzde 9,3’e çıkaran kadınların ofis mobilyasındaki tercihlerinin rahatlık ve doğallığı öne çıkaran ürünler olduğu ifade edildi. Ürettikleri her 10 ofis mobilyasından 3’ünün müşterisinin kadınlar olduğunu belirten Cemal Tekin, “Kadınlar ofislerini dizayn ederken ağır veya süslü mobilyalar yerine daha yumuşak çizgilerin bulunduğu  modern mobilyaları tercih ediyor. Rahat ve şıklığın bir arada olduğu ofis takımları en çok tercih edilen ürünler arasında diyebiliriz. Ofis koltuğu ve masa seçerken zarif çizgilerle bezenmiş doğal ve yumuşak ürünleri alıyorlar. Biz de bu tercihler ışığında kadın patronlarımıza doğal çizgilerin hakim olduğu, ince dokunuşlarla zenginleştirdiğimiz ofis mobilyalarımızı sunuyoruz” dedi.

-RAHATLIK ÖN PLANDA-

Kadın patronların kendilerini evde de çalışma ortamının beklediğini ifade ettiğini anlatan Tekin,“Gün boyu yoğun tempoda çalışan kadınlar, akşam eve geldiklerinde yemek, bulaşık, çay, temizlik gibi biriken işleri de süratle yapmaya çalışıyorlar. Bu nedenle aslında onların gün içinde rahat edeceği mekanlar ofisler oluyor. Bu nedenle tercihlerinde rahat edecekleri, gözlerini yormayacak renk ve çizgideki takımları istiyorlar. Huzuru, dinginliği ve doğallığı simgeleyen pastel renkler kadın patronların ilk tercihi arasına giriyor. Özellikle ofis koltuğu seçiminde pastel renklerin üzerine ince detaylarla süslenen kumaşla zenginleşen koltuklar en sevdikleri ürün” diye konuştu. (ANKA)

(YE/ORH) 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@