İş Bankası Parakod İle Sinema Bileti Cep Telefonundan Alınabilecek

İş Bankası\'nın Parakod uygulamasına eklenen yeni özellik ile sinemaseverler artık cep telefonundan sinema bileti alabilecekler.

Haberler 29.07.2015, 21:02
İş Bankası Parakod İle Sinema Bileti Cep Telefonundan Alınabilecek

İSTANBUL (ANKA)-İş Bankası'nın Parakod uygulamasına eklenen yeni özellik ile sinemaseverler artık cep telefonundan sinema bileti alabilecekler. Parakod uygulamasına eklenen cep telefonundan sinema bileti alma özelliği sayesinde kullanıcılar Cinemaximum’a gitmeden telefonlarından istedikleri filmi seçerek isterlerse gişeye gitmeden izlemek istedikleri filmin afişini cep telefonlarına okutarak, sinema salonu ve seans seçimi yaparak online sinema bileti alabilecek. Ayrıca, cep telefonlarından satın alınan biletin barkodunu kullanarak, kağıt bilete gerek kalmadan doğrudan sinemaya giriş yapabilecekler. Parakod uygulamasına İş Cep içerisinden de ulaşılabiliyor. 

Parakod uygulamasından sinema bileti alma özelliği, Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcıları Hakan Aran ve Yalçın Sezen ile Mars Cinema Group Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım’ın katıldığı bir basın toplantısı ile tanıtıldı.

-“GÜNLÜK BİRÇOK İŞLEMİ TEK UYGULAMA ALTINDA TOPLAYARAK HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK-

Toplantıda Mars Sinema Group ile devam eden Cinemaximum işbirliğine ve bireysel bankacılık alanında dijital bankacılık uygulamalarının önemine değinen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yalçın Sezen Maximum Kart’ın Cinemaximum, Müzekart özellikleri ile sosyal yaşama dair sunduğu değerler ile diğer kart programlarından farklılaştığını, sunduğu ayrıcalıklar ile Maximum Kart’ın sinema eğlencesinin kartı haline geldiğini söyledi. Sezen,dijital trendleri dikkate alarak maksimum değer katan ürün ve hizmetler sunduklarını, hedeflerinin günlük birçok işlemi tek bir uygulama altında toplayarak müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmak olduğunu hatırlatarak, “Mars Sinema Group ile devam eden Cinemaximum işbirliğimizde müşterilerimize sunduğumuz sinema ayrıcalığını dijital platformlara da taşıyarak hayatlarını kolaylaştırma yönünde yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz. Cep telefonundan QR kod okutarak hızlı ve güvenli alışveriş ve fatura ödeme imkanı sunduğumuz Parakod uygulamasına getirdiğimiz yenilik ile sinemaseverlerin telefonlarından sinema bileti alma dönemini başlatıyoruz. Parakod Cinemaximum uygulaması ile kullanıcılar istedikleri filme Cinemaximum sinema biletini kredi kartları ile hızlı bir şekilde alabilecekleri gibi isterlerse Cinemaximum’larda sergilenen film afişlerini cep telefonuna okutarak gişeye gitmeden anında oldukları yerden istedikleri salon ve seans için bilet alabilecekler. Teknolojilerdeki değişime paralellik arz edecek şekilde hızlı hizmet imkanı sağlayan, zaman kazandıran, müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak yeni ürün ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz” dedi.

-SİNEMASEVERLERE BİRÇOK KOLAYLIK GELİYOR-

Toplantıda uygulama hakkında bilgi aktaran İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Hakan Aran, dijital dönüşümün en başarılı örneği olarak gördükleri İş Cep Parakod uygulaması ile akıllı telefonların günlük hayatta pratik bir şekilde kullanılmasını sağladıklarını belirtti.İş Bankası’nın  dijital dönüşüme öncülük ettiğini vurgulayan Aran,  şunları söyledi: “Müşterilerimizin dijitalleşmesine paralel olarak biz de yeni geliştirdiğimiz uygulamalar ile ülkemizin dijital dönüşümüne katkıda bulunmak istiyoruz. Bu doğrultuda önümüzdeki sürece damga vuracak olan dijital dönüşüm yolculuğunda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye çalışıyor ve müşterilerimizi, paydaşlarımızı yeni teknolojilerle buluşturuyoruz. Parakod’un Cinemaximum özelliği de bu çalışmalarımızın bir sonucu. Yeni mobil uygulamamız ile vizyona giren filmleri takip etmek, beğendiğiniz filmler hangi sinemalarda oynuyor, hangi seansta yer var cebinizden dilediğiniz an kontrol edebilmek ve hemen bilet almak müşterilerimize sunduğumuz yenilikler. Üstelik aldığınız sinema biletini cep telefonunuzdan okutarak sinemaya girebilmek, gişelerde ayrıca bileti fiziksel olarak almak için kuyruk beklememek de büyük kolaylık. Bu hizmeti sadece İş Bankası Maximum Kart sahiplerine değil tüm banka müşterilerine sunuyor ve tüm sinemaseverlere hayırlı olsun diyoruz.” Aran bir soru üzerine İş Bankası'nda mobil bankacılığın hem şubelerden hem de internetten yapılan işlem sayısını geçtiğini söyledi. 

-"HEDEF DAHA ÇOK SİNEMA SEYİRCİSİNİ SİNEMALARA ÇEKMEK"-

Mars CinemaGroup Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Yıldırım da Mars CinemaGroup’un kuruluş amaçları arasında fark yaratan yenilikçi projeleri hayata geçirerek, faaliyet gösterdikleri sektörlerin vizyonunu değiştirmek, enerjisini yükseltmek ve insanların hayatında pozitif değişimler yaratmanın öncelikli olarak yer aldığını ve tüm bu yaklaşımlarla sinemaya gelen seyirci sayısını artırmayı hedeflediklerini söyledi. Yıldırım yeni uygulama konusunda da şu bilgileri verdi:  "İş Bankası ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğimizi bir üst adıma taşıdık. Cinemaximum müşterilerimiz Parakod uygulamasını kullanmaları halinde film afişi okutarak, sinema ve film seçimi yaparak kolayca online sinema biletlerinin alımını yapabilecekler. Parakod uygulaması ile satın alınan biletlerin barkodu kullanılarak tüm Cinemaximum salonlarındaki turnikelerden doğrudan sinemaya giriş imkanı sağlanacak. Türkiye’de 28 ilde yer alan tüm Cinemaximum salonlarında geçerli olacak Parakod uygulaması ile sinema seyircimizin hayatını kolaylaştırarak sinemaya gitme oranlarını artıracağımız görüşündeyiz. Buna ek olarak bildiğiniz gibi Mars Cinema Club kartımız ile müşterilerimize sunduğumuz avantajlarımız da mevcut. Parakod uygulamasından yararlanacak tüm İş Bankası müşterileri bilet alımı öncesinde Mars Cinema Club kart üye girişi yaparak, 8 bilete 1 bilet kampanyasından bu uygulamaya entegre olacak şekilde faydalanabilecekler ” dedi.  Yıldırım soruları da yanıtlarken, kredi kartı ile sinema bileti satışlarının sinema endüstrisinin kayıt içi hale gelmesinde önemli bir rolü de olduğunu vurgulayarak " Bir zamanlar sinemalarda kredi kartı kabul edilmiyordu. Bugün kredi kartının geçerli olmadığı sinema bile kalmadı. İnternetten alınan biletler toplamda yüzde 6-7'lerde. Biz sinemaseverleri sinemaya çektikçe bu oranların daha da artacağını internet satışlarının yüzde 40,50'lere geleceğini düşünüyoruz" diye konuştu. (ANKA)
(NÇ/ÖZK)
 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@