Ing Emeklilik, Müşterilerine Artık Nn Hayat Adıyla Hizmet Verecek

İSTANBUL ANKA) Türkiye’de 10 yılı aşkın zamandır bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmeti veren ING Emeklilik’in adı ve ticari ünvanı “NN Hayat ve Emeklilik” olarak değişti. Şirketin yen

Ing Emeklilik, Müşterilerine Artık Nn Hayat Adıyla Hizmet Verecek

İSTANBUL ANKA) Türkiye’de 10 yılı aşkın zamandır bireysel emeklilik ve hayat sigortası hizmeti veren ING Emeklilik’in adı ve ticari ünvanı “NN Hayat ve Emeklilik” olarak değişti. Şirketin yeni adı, “En En Emeklilik ” şeklinde okunacak. Bu kısaltma,aynı zamanda  Nationale-Nederlanden kelimelerinin ilk harflerini temsil ediyor. Türkiye pazarının taşıdığı potansiyele inandıklarını vurgulayan NN Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Sigortacılık CEO’su Robin Spencer, “Dünya çapında NN markasının ilk lansmanını Türkiye’de gerçekleştirmemiz de buraya verdiğimiz önemin bir göstergesidir” diye konuştu.

Lansman toplantısında bir konuşma yapan NN Group Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Sigortacılık CEO’su Robin Spencer, NN Group’un 170 yıllık tecrübesi ve kurum kültürüyle müşterilerinin finansal geleceklerini güvence altına almaya devam edeceklerini söyledi. Spencer “NN Group, Avrupa’da güçlü bir konuma sahip ve 18'den fazla ülkedeki varlığını sürdürüyor. Geride bıraktığımız son iki yıldaki yeniden yapılanma neticesinde, artık hedefe çok daha odaklanmış bir şirket haline geldik. Stratejimiz, “şeffaf ürün ve hizmetler, çoklu dağıtım ağı, operasyonel verimlilik ve etkinlik ile mükemmel bilanço yönetimi” olmak üzere dört başlık üzerine kurulu. Müşterilerimizin bizden beklediği hizmetleri, NN Group’un 170 yıllık bilgi birikimi ve zengin deneyiminin sağladığı rehberlikle sunmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.Türkiye pazarının taşıdığı potansiyele inandıklarını vurgulayan Robin Spencer, “Dünya çapında NN markasının ilk lansmanını Türkiye’de gerçekleştirmemiz de buraya verdiğimiz önemin bir göstergesidir” diye konuştu.

-FRANK EİJSİNK: “AİLE ODAKLI ÜRÜN VE ÇÖZÜMLER SUNUYORUZ”-

NN Hayat ve Emeklilik CEO’su Frank Eijsink de sundukları emeklilik, hayat sigortası ve ferdi kaza ürünleriyle Türkiye’deki ailelerin kendi geleceklerini kontrol edebilmelerine yardımcı olmayı istediklerini söyledi. Eijsink, “Emeklilik ve hayat ürünlerinin, finansal geleceklerini güvence altına almalarında çok önemli bir rol oynaması nedeniyle, ailelerin vazgeçilmez bir parçası olması gerektiğine inanıyoruz. Türkiye’deki ailelerin önceliklerini biliyor ve buna uygun ürün ve çözümler sunuyoruz. NN Hayat ve Emeklilik olarak, ‘Önce Sen’ diyoruz ve ürün ve hizmetlerimizle sevdiklerinizin mutluluğu için çalışıyoruz” dedi.Yeni dönemde mevcut müşterilerinin poliçe şartlarının aynı kalacağını belirten Eijsink, açıklamalarına şöyle devam etti: “NN Group’un zengin geçmiş ve bilgi birikiminden aldığımız güçle; önümüzdeki dönemde eşsiz müşteri deneyimi sunma taahhüdümüzü geliştirmek, beklentilerini daha hızlı karşılamak ve tüm süreçlerimizi daha üst seviyelere çıkarmak için çalışmalar gerçekleştireceğiz. “Önemseriz, şeffafız ve sözümüzü tutarız” olarak ifade ettiğimiz NN değerlerini ve değişimin getireceği motivasyonu müşterilerimize en iyi şekilde hissettirmeye çalışacağız.”

-1,8 MİLYAR TL’Yİ AŞAN TOPLAM FON BÜYÜKLÜĞÜ-

Türkiye’de, şirketin toplam fon büyüklüğünün 2014 yılında yüzde 31 artışla 1,8 milyar TL’yi aştığını kaydeden CEO Eijsink, bireysel emeklilik alanında 6’ncı sıradaki konumlarını korumayı başardıklarını söyledi. Eijsink’in verdiği bilgiye göre, şirketin bireysel emeklilik yatırım fonları 2014 yılında katılımcılara ağırlıklı ortalamada net yüzde 12,50 getiri sağlayarak yıllık enflasyonun üzerinde kazandırdı. Şirketin Türkiye’deki mevcut müşteri sayısının Şubat 2015 verilerine göre 850 bine yaklaştığını ifade eden Eijsink, dönüşümün ardından poliçe ve sözleşme şartlarında hiçbir değişiklik olmayacağını vurguladı. Türk halkının bireysel emeklilik ve hayat sigortasına ihtiyacı olduğunu ifade eden Eijsink, bu alanlarda büyüme beklendiğini sözlerine ekledi.

-“HAYAT BRANŞI ÇOK ÖNEMLİ OLACAK”-

Frank Eijsink, NN Hayat ve Emeklilik’in gelecek hedeflerini ise şöyle açıkladı: “Hayat sigortası branşı, önümüzdeki dönemde şirketimiz açısından çok önemli rol üstlenecek. Türkiye’ye baktığımızda bu pazarda korumaya yönelik olan ürünler alanında büyük bir potansiyel var, ancak henüz bu potansiyelin yeterince karşılanmadığını düşünüyoruz. Kısa ve orta vadeli amaçlarımızdan bir diğeri de müşterilerimize daha uzun vadeli tasarruf yapabilmeleri için yardımcı olmak. Katılımcılarımızın uzun vadeli bir emeklilik sözleşmesine sahip olmalarını ve sistemden daha fazla faydalanmalarını istiyoruz. Günümüzde ortalama yaşam süresinin artmasıyla, bireylerin emekliliklerini daha rahat geçirmelerine yardımcı olmak, en büyük önceliklerimizden biri… Banka ve acente kanalında da büyüme hedefimiz var. Banka kanalında çalıştığımız iş ortaklarına yenileri eklenebilir. Müşterilerimizle bireysel emeklilik konusunda uzun vadeli ilişkiler oluşturabilecek daha fazla acenteyle çalışmayı hedefliyoruz.”(ANKA)
(NÇ/ÖZK)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.