Evlilik Okulundan' Sonra 'hamilelik Okulu'

İSTANBUL Avcılar Belediyesi, 'Evlilik Okulu'ndan sonra 'Sertifikalı Hamilelik Okulu' açılacağını bildirdi.

Haberler 17.09.2015, 14:29
Evlilik Okulundan' Sonra 'hamilelik Okulu'
İSTANBUL, (DHA)- İSTANBUL Avcılar Belediyesi, 'Evlilik Okulu'ndan sonra 'Sertifikalı Hamilelik Okulu' açılacağını bildirdi.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, anneliğe ilk adımı atan anne adaylarına hamilelik süreçlerine ve doğum sonrası dönemlerine profesyonel destek sağlamak amacıyla ‘Hamilelik Okulu’ adını verdikleri çalışmayı başlattıklarını Başkan Toprak, anneliğe ilk adımı atan kadınları bilinçlendirmek, hamilelik süreçleri ve doğum sonrası dönemlerini daha doğru ve bilinçli geçirmelerini sağlamak için profesyonel destek ve katkı sağlamak amacıyla Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından ‘Hamilelik Okulu’ adı altında eğitim verileceğini söyledi. Avcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından hazırlanan projeye göre, hamile veya anne olmayı düşünen kadınların hamilelik eğitimi alabileceği 'Hamilelik Okulu' kursu Zübeyde Hanım Nikah Sarayı Salonu’nda 5 Ekim Pazartesi günü saat 15.00’de ilk programla başlayacak. Ücretsiz olarak 4 hafta ve haftada 1 gün verilecek eğitime katılanlara 'Hamilelik Okulu' sertifikası verilecek. 'Hamilelik Okulu'na katılanlara; ‘Hamilelik Süreçleri', 'Lohusalık ve Depresyon', 'Hamilelerde Beslenme', 'Yenidoğan Hastalıkları', 'Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi' konuları anlatılacak. Hazırlanan programa göre, uzmanlar hamilelik öncesi, hamilelik dönemi ve doğum sonrası dönemde yapılması gerekenler ile dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi verilecek. 

Ücretsiz Hamilelik Okulu'nda anne adaylarının merak ettikleri konuları uzmanlara danışabilecek, kaygılarından da kurtulabileceği kaydedildi. Sertifikalı Hamilelik Okulu’na katılmak ve konu hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenlerin Avcılar Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün 444 6 989/ 2200 numaralı telefonundan bilgi alabileceği ifade edildi. Avcılar Belediyesi'nde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü'nün ayrıca 'Evlilik okulu' adı altında ayda bir evlenme hazırlığı yapan veya evli çiftlere mutlu bir evlilik ile ilgili bilgiler veriliyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@