Emeklilikte flaş yenilik!

Emeklilikte devrim gibi yenilik! Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çırak olarak çalışılan dönemlerin emeklilik süresine sayılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, mesleki eğitimin en önemli ayağının çıraklık dönemi olduğuna dikkati çekti.

Haberler 18.04.2016, 09:56 18.04.2016, 10:08
Emeklilikte flaş yenilik!
memuruz.net - Emeklilikte devrim gibi yenilik! Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, çırak olarak çalışılan dönemlerin emeklilik süresine sayılması için çalışma başlattıklarını bildirdi.Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, mesleki eğitimin en önemli ayağının çıraklık dönemi olduğuna dikkati çekti.

Çırak olarak çalışılan dönemlerin emeklilik süresine sayılması gerektiğini belirten Palandöken, "İş kazası, meslek hastalığı ve hastalık sigorta primleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödeniyor. Sigorta girişleri yapılmış, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından primleri yatırılan çırakların çalıştıkları süreler emeklilik hesabında dikkate alınmıyor. Bu durum sosyal devlet ilkesine de aykırıdır. Bu haksızlığın giderilmesi için çalışma başlattık." ifadesini kullandı.

Palandöken, çıraklık yapılan sürelerin emeklilik hesabında dikkate alınabilmesi için geriye dönük borçlanılmasına imkan tanınmasının önemine işaret etti.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@