Emeklilere Müjde Maaş Zammı Bu Tarihte Yansıtılacak

Sosyal Güvenlik Kurumu, 1 Eylül’de artırılan memur emeklileri ile dul ve yetim aylıklarının fark ödenmesinin 21 Eylül 2015’te yapılacağını açıkladı.

Haberler 04.09.2015, 20:22
Emeklilere Müjde Maaş Zammı Bu Tarihte Yansıtılacak

ANKARA(ANKA) - Sosyal Güvenlik Kurumu, 1 Eylül’de artırılan memur emeklileri ile dul ve yetim aylıklarının fark ödenmesinin 21 Eylül 2015’te yapılacağını açıkladı.

Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yapılan yazılı açıklamada, artıştan faydalanacak 1milyon 960 bin kişiden, emekli ve malul aylığı alanların hizmet süreleri, dul ve yetim aylığı alanların ise hizmet süresi ile aylık bağlama oranları esas alınarak 1 Eylül 2015’den geçerli olmak üzere hesaplanacak fark tutarlarının aylık almakta oldukları banka ve PTT Şubelerine gönderilerek 21 Eylül 2015’de ödeneceği belirtildi.

Buna göre, aylıklarını üçer aylık dönemler halinde almakta olanlardan Ağustos-2015 döneminde aylık alanlara; Eylül ve Ekim ayı olmak üzere 2 aylık tutarında, Eylül-2015 döneminde aylık alanlara; Eylül, Ekim, Kasım ayları olmak üzere 3 aylık tutarında, Temmuz-2015 döneminde aylık alanlara; Eylül ayı olmak üzere 1aylık tutarında, aylıklarını her ay alanlara; Eylül-2015 ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı, tahakkuk ettirilecek. (ANKA)

(HM/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@