Demiryolcuların Güvenlik Kaygısı

DEMİRYOLU Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (YOLDER) 3. Olağan Genel Kurulu, İzmir'de toplandı. YOLDER Başkanı Özden Polat, ülkenin doğusunda yaşanan olayların demiryolcuları da çok etkilediğini belirterek güvenlik kaygılarının ön plana çıktığını söyledi. Polat, "Bu durumun bir şekilde sona ermesi, barışın gelmesi insan ölümlerinin olmaması ortak dileğimiz" dedi

Haberler 22.09.2015, 17:02
Demiryolcuların Güvenlik Kaygısı
İZMİR, (DHA)- DEMİRYOLU Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (YOLDER) 3. Olağan Genel Kurulu, İzmir'de toplandı. YOLDER Başkanı Özden Polat, ülkenin doğusunda yaşanan olayların demiryolcuları da çok etkilediğini belirterek güvenlik kaygılarının ön plana çıktığını söyledi. Polat, "Bu durumun bir şekilde sona ermesi, barışın gelmesi insan ölümlerinin olmaması ortak dileğimiz" dedi

Merkezi İzmir'de bulunan Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin 3. Olağan Genel Kurulu, TCDD 3. Bölge Müdürlüğü Alsancak Kültür Merkezi'nde toplandı. Yeni yönetim ve denetim kurullarının belirlendiği genel kurula TCDD Yol Dairesi'nin Türkiye'nin dört bir yanındaki birimlerinde görev yapan demiryolu yapım, bakım ve onarım personeli demiryolcular katıldı.

Genel kurulun bölge coğrafyasının ve ülkenin içinde bulunduğu olumsuz şartlar altında gerçekleştirildiğini belirten YOLDER Başkanı Özden Polat, "Ülkemizin doğusunda cereyan eden olaylar biz demiryolcuları da çok etkiliyor" dedi. Yaşanan mesleki sorunlar yanında son zamanlarda güvenlik kaygılarının ön plana çıktığını söyleyen Polat, "Bu durumun bir şekilde sona ermesi, barışın gelmesi insan ölümlerinin olmaması ortak dileğimiz. İnşallah kısa zamanda rahat edeceğimiz ortamlara, huzur ortamına kavuşuruz" diye konuştu.

Genel kurulda, Kars'ın Sarıkamış ilçesinde 30 Temmuz 2015 günü bölücü terör örgütü mensuplarının demiryolu hattına yaptığı bombalı ve silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden hat bakım onarım memuru Nejdet İnanç da anıldı. Kamu emekçilerini hedef alan terör eylemlerini bir kez daha şiddetle kınadıklarını belirten YOLDER Başkanı Özden Polat, "Terör örgütleri, masum insanları, kamu emekçilerini hedef alan eylemlerine derhal son vermeli" dedi.

YOLDER Yönetim Kurulu Başkanı Özdan Polat, Türkiye'de demiryolu yatırımları ve tren hızları artarken yol personelinin artan sorunlarla karşılaştığını ve haksızlıklara uğradığını anlattı. Bu nedenle yol personelinin YOLDER'de örgütlendiğini söyleyen Polat, "İhtiyaca binaen Temmuz 2009'da, İzmir'de kurulan ve altı yılı geride bırakan YOLDER, bugün 700'ü aşkın üyesinin de desteğiyle yoluna kararlılıkla devam etmektedir" dedi.

Demiryolu Yapım ve İşletim Personeli Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği'nin (YOLDER) 3. olağan genel kurulu'nda seçime tek listeyle gidildi. YOLDER Yönetim Kurulu Özden Polat'ın başkanlığında Suat Ocak, Ferhat Demirci, Ramazan Yurtseven, Muhittin Kavak ve Serdar Yılmaz'dan oluştu. Denetim Kurulu'na da Hüseyin Durdu, Yusuf Ziya Altıntuğ, Orhan Yalavuz seçildi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@