Demiroğlu: Türkiye'de Sağlıksız Kırtasiye Ürünü Kalmadığı Tescillendi

İSTANBUL(ANKA)  -CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. organizasyonu ile TUKİD iş birliğinde ve KOSGEB desteğinde 21. kez gerçekleştirilen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı başladı. Dünyanın 3. en büyük fuarı olan

Haberler 01.04.2015, 08:11
Demiroğlu: Türkiye'de Sağlıksız Kırtasiye Ürünü Kalmadığı Tescillendi

İSTANBUL(ANKA)  -CNR Holding kuruluşlarından İstanbul Fuarcılık A.Ş. organizasyonu ile TUKİD iş birliğinde ve KOSGEB desteğinde 21. kez gerçekleştirilen İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı başladı.

Dünyanın 3. en büyük fuarı olan 21. İstanbul Kırtasiye, Kağıt Okul ve Ofis Ürünleri Fuarı CNR EXPO Yeşilköy’de başladı. Fuarın açılışında konuşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi Mehmet Akif Demiroğlu geçen 10 yıl boyunca sağlıksız kırtasiye ürünlerinin çok gündemde olduğunu hatırlatarak, “İstanbul Sanayi Odası olarak TÜKİD işbirliğinde yaptığımız araştırmalar sonucunda Türkiye’de kırtasiye ürünlerinde sağlıksız üretimin yok denecek kadar az olduğunu tescilledik. Sağlıksız kırtasiye ürünü kalmadı diyeceğimiz günlere geldik” dedi.

-EĞİTİMLİ KIRTASİYECİLER-

Sektörün nabzının fuarda attığını belirten Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TUKİD) Yönetim Kurulu Başkanı İzel Rozental Başkanı ise fuarın, ithalatçı, imalatçı, toptancı ve perakendeciyi aynı çatı altında buluşturduğunu söyledi.  Rozental, yurt dışından çok sayıda firmanın fuarda stant açtığını, anlatarak sözlerine şöyle devam etti:

“Amacımız dernek olarak eğitimli kırtasiyeciler yetiştirmek. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Türkiye’nin 81 ilinde sektörde faaliyet gösteren tüm firmaları güveni temsil eden K Belgeli hale getirmeyi amaçlıyoruz.”

-40 BİN METREKARE ALANDA 600 MARKA-

CNR Holding İstanbul Fuarcılık Genel Müdürü Ercüment Yıldızer de, fuarın 40 bin metrekare alanda, 250’nin üzerinde firmanın 600’ü aşkın markanın katılımı ile düzenlendiğini söyledi. İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’na aralarında Almanya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İtalya, İspanya, Romanya, Rusya Fedarasyonu, Suudi Arabistan’ın da yer aldığı çok sayıda ülkeden alım heyeti geleceğini aktaran Yıldızer, “Kırtasiye sektörü 5 milyar dolarlık ihracatıyla dünya sıralamasında ilk 10 arasında yer alıyor. Her yıl ortalama yüzde 6-8 oranında büyüme gösteren sektörün fuarın katkısı ile 2015 yılında yüzde 10 büyüyeceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

Fuarı zenginleştirmek amacıyla baskı teknolojileri sektörüne ait tüm yeniliklerin sergilendiği RechargExpo ile işbirliği yaptıklarını aktaran Yıldızer, bu işbirliğine bağlı olarak 3D yazıcılar ve görüntüleme metaryelleri sektörlerine en iyi iş platformları yarattıklarını ifade etti. (ANKA)

(AR/ÖZK

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@