Çalışanlardan 'Kiralık işçi yayası' tepkisi

İZMİR'in Konak İlçesi'nde Türk-İş üyesi bir grup, kamuoyunda 'Kiralık işçi yasası' olarak bilinen 'İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na yaptıkları...

Haberler 05.05.2016, 20:32
Çalışanlardan 'Kiralık işçi yayası' tepkisi
İZMİR'in Konak İlçesi'nde Türk-İş üyesi bir grup, kamuoyunda 'Kiralık işçi yasası' olarak bilinen 'İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na yaptıkları basın açıklamasıyla tepki gösterdi.

Türk-İş üyesi yaklaşık 300 kişi, bugün saat 19.00'da Büyükşehir Belediyesi hizmet binası önünde toplandı. Gruptakiler, 'Zafer, direnen işçilerin olacak', 'Direne direne kazanacağız' ve 'İşçi memur el ele genel greve' diye slogan attı. Grup adına basın açıklaması yapan Türk-İş 3. Bölge Temsilcisi Süleyman Yıldırım, kamuoyunda 'Kiralık işçi yasası' olarak bilinen 'İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'na tepki gösterdi. Yıldırım, "Meclise sevk edilen kanun tasarısı ile ilgili taleplerimiz bilinmektedir. Türk-İş olarak Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar doğrultusunda 81 ilde imza kampanyası düzenledik. Vazgeçmediler, vazgeçmiyorlar. İşçiyi bir meta haline getirerek, insan olma onurunu inciterek sürdürülen politikalara dün de karşı çıktık, bugün de karşı çıkıyoruz. Türk-İş olarak görüşümüzü bir kez daha ilan ediyoruz. Kiralık işçilik bu haliyle çalışanlara yeni bir tehdittir. İşçi sınıfı ve örgütlü gücü, gündeme getirilmek istenen ve hak kayıplarına yol açacak hiçbir düzenlemeyi kabul etmeyecektir" dedi. Açıklamanın ardından grup dağıldı.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@