Son Dakika

Boyun eğmek yok diyen elektrik arıza işçileri grev başlattı

ŞANLIURFA’da, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin arıza ve bakım hizmeti veren taşeron firma çalışanları 2 aydır maaş alamadıkları, yeni asgari ücret farklarının ödenmediğini öne sürerek grev...

Haberler 26.02.2016, 20:07 26.02.2016, 20:44
Boyun eğmek yok diyen elektrik arıza işçileri grev başlattı
ŞANLIURFA’da, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.'nin arıza ve bakım hizmeti veren taşeron firma çalışanları 2 aydır maaş alamadıkları, yeni asgari ücret farklarının ödenmediğini öne sürerek grev başlattı.

Şanlıurfa kent merkezi ile ilçelerde arıza ve bakım hizmeti veren işçiler, yeni asgari ücret uygulamasının tam olarak kendilerine yansıtılmayarak haklarının gasp edildiğini ve 2 aydır kendilerine ödeme yapılmadığını öne sürdü. Taşeron şirkette 900 personel bulunduğunu, ağır ve tehlikeli iş kolunda çalışmaları sebebiyle mevcut yönetmeliğe göre asgari ücretten yüzde altmış daha fazla maaş almaları gerektiğini, ancak bunu alamadığını belirterek greve giden işçiler, adına konuşan Mehmet Kılıç, "Yeni asgari ücret zammı bize hakkımız yansıtılmadı ve 55 gündür para alamıyoruz. Bu konuda şirket yetkilileri herhangi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle biz merkez ve ilçelerde olarak grevdeyiz. Bize verilen hiçbir söz tutulmadı.
Haklarımızı alana kadar mücadelemiz devam edecek" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@