Anadolu Sigorta 90 Yaşında

İSTANBUL (ANKA)- Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken “İlk kurulduğumuz gün, 500 bin TL  olan kayıtlı sermayemizi bugün 500 milyon TL’ye ulaştırdık. 100. yılımızda her hanede en az bir adet Anadolu Sigorta poliçesi olmasın

Haberler 01.04.2015, 08:11
Anadolu Sigorta 90 Yaşında

İSTANBUL (ANKA)- Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken “İlk kurulduğumuz gün, 500 bin TL  olan kayıtlı sermayemizi bugün 500 milyon TL’ye ulaştırdık. 100. yılımızda her hanede en az bir adet Anadolu Sigorta poliçesi olmasını hedefliyoruz” dedi.

Anadolu Sigorta’nın 90. yılı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında konuşan Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, dünyada çok az sayıda şirketin tarihinin, bir ülke tarihiyle birlikte anıldığına ve Anadolu Sigorta’nın bu şirketlerden birisi olma ayrıcalığını yaşadığına vurgu yaptı.Musa Ülken, Anadolu Sigorta’nın kurulduğu ilk günden bu yana üstlendiği görevi, en iyi şekilde yerine getirdiğini ve ilk günkü coşkusunu hiçbir zaman kaybetmediğini ifade etti.

-2.5 MİLYON MÜŞTERİ 4 MİLYONUN ÜZERİNDE POLİÇE-

2,5 milyona yaklaşan müşteri sayısı ve 4 milyondan fazla poliçe adedinin, Anadolu Sigorta’nın Türk sigorta sektöründeki güçlü pozisyonunu gösterdiğini söyleyen Musa Ülken sözlerini şu şekilde sürdürdü;  “İlk kurulduğumuz gün, 500 bin lira olan kayıtlı sermayemizi bugün, 500 milyon TL’ye ulaştırdık. Genel müdürlüğümüzün yanı sıra 9 bölge müdürlüğümüz ve Kuzey Kıbrıs şubemizde sektörün en deneyimli bin 50 personelini istihdam ediyoruz. 1925 yılında, sayıları 10’larla ifade edilen acentelerimizle verdiğimiz hizmeti, bugün 5 bin noktada Türkiye’nin dört bir yanına götürüyoruz. Anadolu Sigorta olarak Türkiye’de ulaşmadığımız bir noktanın kalmadığını gönül rahatlığıyla söyleyebilirim.”

-“VERDİĞİMİZ TEMİNATLAR GSYH’NİN DÖRT KATI”-

Anadolu Sigorta ve sektörle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Musa Ülken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen yıl sektördeki hayat dışı prim üretimi artış oranı yüzde 9 olarak gerçekleşti. Biz Anadolu Sigorta olarak 2014 yılında prim üretimimizi yüzde 9,3 artırarak, 3 milyar TL’yi aştık. Ülke ekonomisini zor günlerde ayakta tutacak en büyük destek, verdiğimiz teminatın büyüklüğüdür. Verdiğimiz teminatlar ise Gayrisafi yurtiçi hasılanın yaklaşık 4 katını oluşturdu. Hayat dışı şirketler arasındaki toplam pazar payımız yüzde 13,2 olarak gerçekleşti. 2014 yılı itibarıyla en yüksek prim üretimini, 824 milyon lirayla Kara Araçları ve 780 milyon lirayla Kara Araçları Sorumluluk branşlarında elde ettik. Bu branşı sırasıyla, 503 milyon TL ile Yangın ve Doğal Afetler, 280 milyon lirayla Hastalık/Sağlık, 239 milyon TL ile  Genel Zararlar ve 105 milyon lTL ile de Genel Sorumluluk branşı takip ediyor.”

-“2025’E KADAR HER HANEDE BİR ANADOLU SİGORTA POLİÇESİ”-

Anadolu Sigorta’nın 90. kuruluş yıldönümüne özel kurumsal websitesini de yenilediğini ifade eden Musa Ülken, Anadolu Sigorta’nın dışarıya açılan vitrini olarak tanımladığı websitesinin, mobil cihazlarla uyumlu kullanıcı dostu tasarıma ve en güncel teknolojik altyapıya sahip olduğunun altını çizdi.

Cumhuriyet Türkiye’sinin ilk sigorta şirketi olarak, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da Türkiye’nin tüm değerlerinin sigorta güvencesi olma anlayışını sürdürmeye devam edeceklerini belirten Ülken, Anadolu Sigorta’nın 100. yılını yaşayacağı 2025’e kadar, Türkiye’de her hanede en az bir adet Anadolu Sigorta poliçesi olmasını hedeflediklerini söyledi.(ANKA)

(NÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@