Adalet Sarayı'ndaki Eylemcilere 15'inci Gününde Destek

DÜNYANIN en büyük adalet sarayı olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda yemekhane ve çay ocağı işçilerinin eylemi 15'inci gününde.

Haberler 17.12.2015, 17:29
Adalet Sarayı'ndaki Eylemcilere 15'inci Gününde Destek

(DHA) DÜNYANIN en büyük adalet sarayı olduğu belirtilen Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'nda yemekhane ve çay ocağı işçilerinin eylemi 15'inci gününde. Adliyenin C kapısında "kadrolu" olmayı bekleyen işçilerin eylemine DİSK'e ve KESK'e bağlı bazı sendikalar da destek verdi.

"İŞ BAŞI YAPTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR"

"Adliye işçisi yalnız değildir", "Yaşasın sınıf dayanışması" sloganları atarak işçilere destek veren sendikalar basın açıklaması yaptı. Yaklaşık 3 aydır maaşlarını alamayan taşeron işçilerin bağlı olduğu firmanın sözleşmesinin feshedildiği öğrenilirken yeni bir firma ile anlaşma sağlandığı belirtildi. Yemekhane çalışanlarından Turhan Doğru, "Bugün burada 194 işçimiz var. Taşeron işçisi 77 gündür evlerine ekmek götüremiyorlar. Bu taşeron firmasını gönderdik ama yerine gelen tekrar bir taşeron firma aynı şartlar altında, yine bir iş güvencesi, ücret garantisi yok. Sözlü, sadece işçileri avutarak iş başı yaptırmaya çalışıyorlar" dedi.

YAZILI GÜVENCE İSTİYORLAR

DİSK'e bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Örgütlenme Daire Başkanı Ali Karabudak taşeron firmanın ihalesinin feshedildiğini belirterek, "Görüşmelerimiz devam ediyor. Yeni bir şirket geldi, işçi arkadaşlarımızla görüşmeye çalışıyor. Arkadaşlarımıza iş başı yapın diyerek sözlü bir takım güvenceler veriyorlar. Bu arkadaşların bundan sonraki süreçte kesinlikle yazılı bir güvence alarak iş başı yapmayı talep ediyoruz. Bu arkadaşlara yazılı bir güvence vermek zorunda" diye konuştu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@