200'ü Aşkın Fikir Önderini Ve 12 Bin Katılımcıyı Ağırlayacak Turkcell Teknoloji Zirvesi'ne ‘Yaşayan En Zeki İnsan' Fütürist Michio Kaku Gelecek

İSTANBUL (ANKA)-Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji etkinliklerinden biri olarak görülen Turkcell Teknoloji Zirvesi,112 oturumda 200’ü aşkın fikir önderini 12 binin üzerinde davetliyle

Haberler 05.11.2014, 11:05
200'ü Aşkın Fikir Önderini Ve 12 Bin Katılımcıyı Ağırlayacak Turkcell Teknoloji Zirvesi'ne ‘Yaşayan En Zeki İnsan' Fütürist Michio Kaku Gelecek

İSTANBUL (ANKA)-Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji etkinliklerinden biri olarak görülen Turkcell Teknoloji Zirvesi,112 oturumda 200’ü aşkın fikir önderini 12 binin üzerinde davetliyle bir araya getirecek. 2010 yılından bu yana kapsamı ve katılımcı kitlesi daha da genişleyen zirve Haliç Kongre Merkezi’nde 12-13 Kasım tarihlerinde yapılacak. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in konuşması ile açılacak etkinliğe yaşayan en zeki insan kabul edilen fütürist Michio Kaku konuşmacı olarak katılacak.Turkcell Teknoloji Zirvesi kapsamında, dünya çapında büyük ilgi gören “maker hareketi” ilk kez Türkiye’de bir “Maker Faire” gerçekleştirecek. Konuyla ilgili Turkcell’den yapılan açıklamada Maker İstanbul Fuarı etkinliğinde; tüm dünyanın ilgiyle izlediği Maker’ların “kendin yap” metodu ve ileri teknolojilerle ürettikleri heyecan verici icatlarının sergileneceği belirtildi. Ayrıca dünyanın en önemli yaratıcılık yarışmalarından biri olan Cannes Lions’da ödül alan çalışmalar da bu yıl ilk kez Türkiye’de, Turkcell Teknoloji Zirvesi’nde ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.Zirvede konusunda uzman 200’ün üzerinde konuşmacının katılacağı zirvede bu yıl; sanayici ve işadamları, iş dünyasının liderleri ve kendi işinin patronları, akademisyenler, girişimciler, bilgi teknolojileri dünyasında çalışan profesyoneller, teknolojiyi kullanarak işinde fark yaratan şirketler kendi başarı hikâyelerini ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

- İKİ GÜN BOYUNCA 112 OTURUM GERÇEKLEŞECEK-

13 salonda 112 paralel oturumun yapılacağı organizasyonda iki gün boyunca konusunda uzman yerli ve yabancı konuşmacılar ağırlanacak. Turkcell Kurumsal Pazarlama ve Satış Grubu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş’ın “Yarın İçin Şimdi” başlıklı açılış konuşmasını yapacağı zirvenin ilk günü, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv’in sunumu ve 100’ün üzerinde oturum ile devam edecek.İkinci gün, açılışı Turkcell Kurumsal Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Yiğit Kulabaş yapacak ve sunumunda “İleri Görüş: Mobil Nesil”i anlatacak. Zirvenin ikinci günü ana konuşmacı bilim adamı ve fütürist Michio Kaku ile devam edecek. Kaku, “Gelecekte İş Ve Gündelik Yaşamımızın Teknoloji İle Değişimi” konulu konuşmasıyla önümüzdeki 20 yıla ışık tutacak. Aynı gün Turkcell Teknoloji Grubu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz ve Ericsson Global Strateji Bölüm Başkanı Mikael Back ise “Geleceğin Network’ü: 4G ve Ötesi” konulu oturumu gerçekleştirecekler.

-MAKER İSTANBUL FUARI İLK KEZ TURKCELL TEKNOLOJİ ZİRVESİ’NDE-

Bu yıl Turkcell Teknoloji Zirvesi bir ilk uygulamaya  ev sahipliği yapıyor. Açık inovasyonun geldiği son nokta olarak görülen, kişilerin teknolojiyi kullanarak bir şeyler üretmesi ile ortaya çıkan Maker Hareketi mini bir fuarla zirvede yer alacak. Aslında herkesin birer “maker” olduğunu savunan akımın gösteri kısmına ise Maker Faire (Maker Fuarı) adı veriliyor.Verilen bilgiye göre dünyanın birçok yerinde yapılan ve 12-13 Kasım’da Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek Mini Maker Fuarı’nın İstanbul ayağına yaklaşık 100 proje katılacak. Turkcell ev sahipliğindeki etkinlikte, Maker Hareketi ile ilgili konuşmaların olduğu seanslar da planlandı. İstanbul Mini Maker Fuarı’nda kişisel 3-boyutlu yazıcılar, çocuklar için bölüm, robot bölümü, el işi bölümleri yer alacak. Beyin dalgalarını okuyan sistemlerden, giyilebilir teknolojilere, yerli 3-boyutlu yazıcılardan, drone’lara kadar kişilerin kendi ürettiği projeler bu fuarda sergilenecek.

-CANNES LİONS’UN ÖDÜLLÜ İŞLERİ BU YIL İLK KEZ TURKCELL’LE TÜRKİYE’DE-

Dünyanın önde gelen yaratıcılık yarışmalarından biri olan Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nin ödüllü işleri bu yıl ilk kez Turkcell’le Türkiye’de Teknoloji Zirvesi’nde sergilenecek. Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Teknoloji Zirvesi’ne gelenlerin program akışını ve oturumları rahat takip edebilmeleri amacıyla bir uygulama da hazırlandı. Ziyaretçilerin oturumlarla ilgili bilgilere ulaşmaları için mobil telefonlarına Teknoloji Zirvesi uygulamasını indirmeleri yeterli olacak. Turkcell Teknoloji Zirvesi’ne katılma fırsatı bulamayanlar için de teknolojik çözümler düşünüldü. Etkinliği iki gün boyunca Twitter’da #TeknolojiZirvesi etiketi ile takip etmek,  oturumları ve röportajları www.turkcell.com.tr/teknolojizirvesi adresinden etkinlik boyunca canlı olarak izlemek mümkün olacak.

-BİLİM ADAMI VE FÜTÜRİST DR. MİCHİO KAKU-

Küçük yaştan itibaren bilime karşı büyük bir sevgi besleyen Dr. Michio Kaku lisedeyken ailesinin garajında, bir bilim fuarı projesi için anti madde üretebilecek güçte gamma ışınları oluşturmak amacıyla bir partikül hızlandırıcısı yaptı. Harvard Üniversitesi fizik bölümünü 1968 yılında en yüksek dereceyle bitirdi ve ardından 1972 yılında University of California, Berkeley’de doktorasını tamamladı.City College of New York’ta teorik fizik alanında Henry Semat Profesörü olan Michio Kaku, akademik yaşamı içerisinde süper sicim teorisi, süper yerçekimi, süper simetri, hadronik fizik dahil olmak çeşitli konularda 70’in üzerinde makale yayınladı. Sicim alanı teorisinin mucitlerinden biri olan Kaku, aynı zamanda Harvard, Princeton ve New York üniversiteleri gibi prestijli eğitim kurumlarında fizik dersleri verdi.Dünya üzerinde 130’un üzerinde radyo istasyonunda yayınlanan, dünyanın en önemli bilim programları arasında olan “Explorations” ve “Science Fantastic” adlı haftalık radyo yayınlarının sunuculuğunu üstlendi. Hem televizyon hem de sinemada çeşitli defalar oyunculuk yaptı. Dr. Kaku’nun televizyon deneyimleri arasında NOVA (PBS) ve Horizon (BBC), The Colbert Report, The Daily Show, Evrenin Sırları (Discovery Channel) yer alıyor. Ayrıca Emmy adayı belgesel “Me & Isaac Newton”ta da rol aldı.Kitapları arasında New York Times’ın en çok satanlar listesine giren şu üç eseri bulunuyor: “Physics of the Impossible”, “Physics of the Future” ve “Future of the Mind”.(ANKA)

(NÇ/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@