Çalışma Bakanlığı KPSS'siz memur alacak! Maaşlar en yüksekten ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı KPSS'siz personel alım ilanı yayımladı. Bakanlık duyurusunda istihdam edilecek personellere brüt maaş katsayısının 3 ve 4 katı tutarında maaş ödeneceğini duyurdu.

Çalışma Bakanlığı KPSS'siz memur alacak! Maaşlar en yüksekten ödenecek

KPSS puanı olmayan adaylar için Çalışma Bakanlığı'ndan bir ilan geldi. Sözleşmeli personel alımı yapacak olan bakanlık ilana başvuruda bulunacak vatandaşların KPSS puanı bildirmelerine gerek olmadığını duyurdu. KPSS puanı olan adaylar başvurularını kendi KPSS puanlarına göre yapacaklar. KPSS puanı olmayanların puanları ise 70 olarak kabul edilecek.

KPSS PUANI OLMAYAN ADAYLAR İÇİN MEMUR ALIM İLANI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine personel alımı yapacak. Duyuruya göre memur alımları sözleşmeli bilişim personeli pozisyonuna olacak. İlana başvurular 5 kadro için ortak koşulların sağlanması ve bu beş kadro için ayrı ayrı ilan edilen özel koşulların sağlanması.

Tüm kadrolar için ortak koşullar;

Bakanlık duyurusunda sözleşmeli bilişim personeli alımı için adayların Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği ile Endüstri Mühendisliği bölümlerinden meszun olmalarını istiyor.

Bu bölümler dışında ayrıca ilana başvuruda bulunacak adayların ayrıca Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olmaları isteniyor. Bir diğer ortak koşul ise "Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek" olarak duyuruldu.

Bu koşullar dışında ayrıca erkek adayların askerlik çağında olmaları durumunda askerlikle ilişiğinin olmaması isteniyor. Bunun dışında adayların görevlerini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığının bulunmaması isteniyor.

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLAR

Bu koşullara uygun olan adaylar başvurularını 26 Temmuz tarihinden sonra yapacaklar. Adaylar için son başvuru tarihi 12 Ağustos olarak ilan edildi. Başvurular bakanlığın web sitesinde yer alan başvuru kılavuzunun incelenmesi sonrasında online olarak yapılacak.