Büro personeli maaşı ne kadar? Kimler büro personeli olabilir? Üniversiteler arka arkaya ilan yayımlıyor!

Son günlerde üniversiteler arka arkaya büro personeli alımı yapılacağını duyuruyor. Peki kimler büro personeli olabilir? Kamuda büro personelinin maaşı ne kadar oluyor?

Kamu Haberleri 13.11.2021 - 23:52 13.11.2021 - 23:52 Mustafa Çokyaşar

Yıl sonuna doğru devlet üniversitelerinin personel alım ilanları arka arkaya yayımlanıyor. Akademik personelin yanı sıra koruma ve güvenlik, temizlik ve büro personeli alımı yapılacağı yönünde de duyurular yapılıyor. Üniversitede büro personeli olarak görev almak isteyen adaylar da büro personeli maaşlarını ve büro personeli olma şartlarını merak ediyor. Peki kimler büro personeli olur? Büro personeli ne kadar maaş alır?

BÜRO PERSONELİ OLMA ŞARTLARI

Büro personelleri genellikle ön lisans mezunları arasından seçiliyor. Ancak bazı ilanlarda letme, Maliye, İktisat, Kamu Yönetimi, Muhasebe, Muhasebe Bilgi Sitemleri, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Muhasebe ve Finansal Yönetim gibi lisans programlarının herhangi birinden mezun olanların da bu poziyonlara başvuru yapabilecekleri belirtiliyor. Ön lisans mezunlarının KPSS P93, lisans mezunlarının ise KPSS P3 puanları dikkate alınıyor.

YAŞ ŞARTI VAR MI?

Üniversiteler genellikle personel alım ilanlarında yaş sınırı olduğuna dair ifadeler kullanıyor. Genellikle 30 ya da 35 yaşının üzerindekiler ilanlara başvuramıyorlar.

BÜRO PERSONELİ MAAŞI NE KADAR?

Kimi üniversiteler alım ilanında büro personeline ödenecek ücreti de önceden belirtiyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde lisans ve ön lisans mezunu büro personeli alımı için ilana çıkan Ardahan Üniversitesi, adayların 4.039,37 TL ile işbaşı yapacaklarını belirtti. Diğer üniversiteler için de büro personeli maaaşları şu günlerde bu civarlarda.

 Başvuru bitim tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak, erkek adaylar için
askerliğini yapmış olmak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@