Bugün belli oluyor: Esnaf gelir vergisinden ne zaman muaf olacak?

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yeni yasama yılına vergi paketi, Paris İklim Anlaşması, sosyal medya düzenlemesi gibi konuları görüşerek başlıyor. Vergi pakati ile 850 bin esnaf vergiden muaf olacak.

Gündem 05.10.2021 - 10:41 05.10.2021 - 10:41 Mustafa Çokyaşar

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop'un başkanlığını yapacağı TBMM Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılış konuşması ile başlayacak. Daha sonra Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, yemin edecek. TBMM'nin yeni yasama yılına, 2023 seçimlerine dönük, Seçim ve Siyasi Partiler Yasası değişikliği, 4. Yargı paketi, vergi yasası değişikliğinin önemli gündem maddeleri olması bekleniyor.

Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte TBMM'yi yoğun bir mesai bekliyor. TBMM'de bugün önemli konu başlıkları yer alıyor. Merakla beklenen AK Parti`nin sunduğu 64 maddelik vergi paketi Plan ve Bütçe Komisyonu`nda bugün görüşülecek. Teklife göre, 850 bin civarında esnaf gelir vergisinden muaf tutulacak.

  • Bu hafta Meclis'te görüşülecek diğer konu başlıkları ise şunlar:
  • Çiftçilerin tarım desteği ödemelerinden vergi kesilmeyecek.
  • İnternetten para kazananlardan yüzde 15 oranında stopaj yoluyla vergi alınacak.
  • Paris İklim Anlaşması'nın uygun bulunduğuna dair kanun teklifi Dışişleri Komisyonunda görüşülecek, çarşamba günü Genel kurulda ele alınacak.
  • Dezenformasyonla mücadele amacıyla sosyal medya düzenlemesinin Meclis`e sunulması.
  • Yeni spor yasası ile Başkanlar borçlarından sorumlu olacak.,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@