Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi Geldi! TESK 6 Ay Ödemesiz 50 Bin Lira Kredi Sağlıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkarla Konfederasyonu (TESK), Şekerbank üzerinden 50 bin TL'ye kadar kredi vermeye hazırlanıyor. İşte esnafa destek paketi…

Borcu Olan Esnafa Kredi Müjdesi Geldi! TESK 6 Ay Ödemesiz 50 Bin Lira Kredi Sağlıyor

Türkiye’de faaliyet gösteren çok sayıda esnaf ve küçük işletme sahibi, pandemi döneminde yaşadıkları sıkıntılar nedeniyle uygun finansman arayışlarına devam ediyor. Borçları artan ve nakit sıkıntısı yaşayan esnaflar için TESK desteği ile sağlanan Şekerbank esnaf kredisi, 6 ay ödemesiz dönemli olarak sunulacak.

Şekerbank ve TESK arasında imzalanan anlaşma ile gerçekleştirilecek ödemeler kapsamında, esnaf ve küçük işletme sahiplerinin ayrıca birçok bankacılık hizmetinden masrafsız ve uygun oranlarla yararlanmaları da sağlanması hedefleniyor.

TESK Üyelerine Özel Şekerbank Kredisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarla Konfederasyonu (TESK) ile Şekerbank arasında yapılan işbirliği esnafa yeni bir kredi destek paketinin ortaya çıkmasını sağladı. 6 aya kadar ödemesiz dönemli olmak üzere 50.000 TL’ye kadar kredi desteği sağlanarak işletmelerinin ihtiyaçları için uygun geri ödeme koşulları ile kredi kullanımı sağlanacak.

Gelişine dijital bankacılık hizmetleri sayesinde ayrıca 6 ay ödemesi kredi paketinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, Şekerbank’ın hızlı başvuru kanalları ile mobil üzerinden de kredi taleplerini bankaya iletmesi sağlanacak. 50 bin TL’ye kadar kredi kampanyası kapsamında daha birçok farklı cazip bankacılık seçeneği de sunuluyor.

TESK Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

TESK ve Şekerbank işbirliği kapsamında uygun faiz oranları, 36 ay vade seçenekleri ve 6 ay ödemesi dönemli 50 bin TL kredi için bazı şartlar belirlenmiştir. Esnafa destek kredi paketleri kapsamında avantajlı oranlara sahip Şekerbank ve TESK, tüm TESK Üyesi olan vatandaşların bu krediden yararlanmasını sağlıyor.

TESK esnaf kredisi kapsamında ayrıca, POS inaktiflik ücreti muafiyeti, 5 bin TL’ye kadar KMH ve Üreten/Business Kart, ücretsiz EFT ve havale gibi birçok bankacılık hizmeti de avantajlı bir şekilde sunulmaktadır. Esnaf ve küçük işletmelerin yüzünü güldürecek kredi paketi kapsamında Şekerbank mobil kanalları üzerinden veya internet şubelerinden kolayca kredi başvurusunda bulunmak mümkündür.

Esnafa Yeni Destek Paketleri Gelebilir

Şekerbank ve TESK dışında Halkbank başta olmak üzere birçok kamu ve özel banka ile esnaf kuruluşu ortaklığında devlet destekli kredi paketleri üzerinde de çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki dönemde benzer kredi kampanyalarının devam etmesi bekleniyor.