Bir asgari ücret parasına ev sahibi olun! Ziraat Bankası'ndan aylık 3 bin TL'ye konut kredisi!

Ev fiyatlarının artışı durmak bilmiyor! Vatandaş ise çözümü konut kredilerinde buluyor. Pek çok özel banka konut kredisi kampanyaları geliştirse de devlet bankalarının kredileri vatandaşlar için merak konusu oldu. Peki; Ziraat Bankası konut kredisi şartları, koşulları, ödeme planı nasıl?

Bir asgari ücret parasına ev sahibi olun! Ziraat Bankası'ndan aylık 3 bin TL'ye konut kredisi!

Enflasyon artışı ve döviz kurundaki dalgalanma pek çok ürüne zam gelmesine sebep olurken gayrimenkul fiyatları da bu zamlardan büyük ölçüde etkileniyor. Özellikle son dönemlerde konut fiyatlarına üst üste gelen zamlar sonrasında ikinci el konut pazarında bile en ucuz evlerin 1 milyon TL'ye yaklaşmasına sebep oldu.

Bu dönemlerde pek çok vatandaş evlerini yüksek fiyatlardan satışa sunsa da alıcı bulmakta zorlanıyor. Alıcılar ise son zamanlarda peş peşe gelen zamlar nedeniyle ev sahibi olmayı yalnızca hayal edebiliyor. Çok sayıda vatandaşın ev sahibi olma hayallerine bankalar konut kredisi kampanyaları ile yetiştiğini belirtse de yüksek faiz oranları ve geri ödeme planındaki yüksek tutarlar vatandaşların kredi kullanımına da engel oluyor. Konut kredisi çekmekisteyen vatandaşlar için müjdeli haberler ise devlet bankalarından geliyor. Devlete bağlı bankalar tarafından duyurulan konut kredilerine bir yenisi daha eklendi.

Son zamanlarda zam üstüne zam gelirken ev fiyatları büyük ölçüde yükseldi. Pek çok banka kuruluşu ise vatandaşların konut kredisi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için özel kredi kampanyaları sunuyor. Vatandaşlar ise bu kredi kampanyalarından yararlanmakta güçlük çekiyor.

Ancak devlete bağlı olarak çalışan banka kuruluşlarından olan Ziraat Bankası yeni tanıttığı kredi kampanyası ile vatandaşların ev sahibi olma yolunda nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için önemli ölçüde destek olmayı hedefliyor.

Bir asgari ücret parasına ev sahibi olun! Ziraat Bankası'ndan aylık 3 bin TL'ye konut kredisi! - Resim : 1

Ziraat Bankası Konut Kredisi Ağustos 2022

Ziraat Bankası tarafından henüz duyurulan bu yeni konut kredisi kampanyası kapsamında vatandaşlar satın almayı planladıkları evler için eksik kalan tutara kolayca başvuru yapabilecekler. Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi kampanyası kapsamında vatandaşlar 200 bin TL tutarındaki krediyi kolayca çekebilecekler ve bu kampanyadan kolay bir şekilde faydalanabilecekler.

İlgili kredi kampanyası kapsamında faiz oranının %1,20 gibi düşük bir tutarda olması ve aylık bir asgari ücretin neredeyse yarısı kadar olan geri ödeme tutarları ile dikkat çeken kredi kampanyasının koşuları şu şekilde;

  • Kredi Tutarı: 200 Bin TL
  • Vade Süresi: 120 Ay (12 Yıl)
  • Faiz Oranı: %1,20
  • Toplam Faiz: 178.433,20 TL
  • Ortalama Ekspertiz Ücreti: 1.092,00 TL
  • Yıllık Maliyet Oranı: %15,77
  • Tahsis Ücreti: 1.000,00 TL
  • İpotek Ücreti: 455,48 TL
  • Aylık Taksit Tutarı: 3.153,61 TL
  • Toplam Ödeme: 380.980,68 TL

Bir asgari ücret parasına ev sahibi olun! Ziraat Bankası'ndan aylık 3 bin TL'ye konut kredisi! - Resim : 2

Başvurular Ziraat Bankası şubelerinden yüz yüze yapılabiliyor ve kredinin onaylanması durumunda Ziraat Bankası tarafından müşterilerin hesaplarına kredi tutarı yansıtılıyor.