Binlerce polis adayı bu sorunun yanıtını merak ediyor: 27. dönem POMEM sonuçlarında son durum ne?

Binlerce polis adayının gözü kulağı Polis Akademisi Başkanlığından gelecek haberde... 27. dönem POMEM sonuçlarının açıklanması artık an meselesi. Peki sonuçların açıklanacağı tarih netleşti mi?

Eğitim 05.10.2021 - 12:17 05.10.2021 - 12:18 Ali Parim

15 Şubat 2021'de gerçekleşen Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) sınavı sonrası, polis olma hayali kuran binlerce aday, 27. dönem POMEM mülakat sonuçlarından gelecek haberi beklemeye başladı.

26. Döndem POMEM sonuçlarının 30 Eylül'de açıklanması nedeniyle, 27. Dönem POMEM sonuçlarının da artık açıklanacağı anlar yaklaştı. 

Ancak sonuçların ne zaman açıklanacağı ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. 

27. Dönemde  5 bin 440 erkek, 960 kadın lisans mezunu, bin 360 erkek, 240 kadın önlisans mezunu polis alımı yapılacak. 

Sınav sonuçları sadece Polis Akademisi Başkanlığının resmi sitesi olan www.pa.edu.tr adresinden ilan edilecek. Yani adaylara başka herhangi bir yöntemle sonuçlar bildirilmeyecek. 

Peki POMEM alım mülakatları için süreç nasıl işliyor? 

KPSS'den en az 60 puan alıp başvuru hakkını elde eden adaylar için ilk olarak sağlık ve fiziki yeterlilik sınavı yapılıyor.

Burada başarılı olan adayları ardından mülakat sınavı bekliyor. Mülakatta adaylara çeşitli soruların yazılı olduğu kartlar çektiriliyor.

Adayların bu sorulara verdiği yanıtlarda hem konu hakkında bilgisi olup olmadığına bakılıyor hem de kendisinden istenileni kavrayıp kavrayamadığı, özgüvenli olup olmadığı, ifade yeteneğinin nasıl olduğu, beden dilini nasıl kullandığı gibi faktörlere bakılıyor. 

Mülakat sınavından geçmek için adayların 100 üzerinden en az 70 puanı garantilemeleri gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@