Binlerce En Az Lise Diploması Olan Sırada! EGM 2021 Bekçi Alımı Yapılacak İlan Tarihi Bekleniyor

EGM bünyesinde KPSS şartsız bekçi alımları yapılacak. 2021 yılında yapılması beklenen alımların ne zaman olacağı ilana kimlerin başvuru yapabileceği ve sürecin nasıl işleyeceği Kamu Gündemi'nde.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Kamu Gündemi -

2021 yılı EGM Bekçi alım ilanı ne zaman yayımlanacak? En az lise mezunu olan on binlerce aday sürecin başlamasını bekliyor. Peki Polis Akademisi Başkanlığı'nın başlatacağı süreç için olası tarih ne zaman? Adaylar için hem son resmi açıklamalar merak ediliyor hemde uzman değerlendirmeleri merak ediliyor. 

2021 YILINDA KAÇ KİŞİLİK BEKÇİ ALIMI OLACAK?

2021 yılında Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çok sayıda bekçi alımı yapılması bekleniyor. EGM bünyesinde yaklaşık 12 bin  personel alımı için izin verildi. Bu alımlarda en fazla kontenjanın Çarşı ve Mahalle Bekçisi kadrosuna verilmesi bekleniyor. Bunun dışında EGM'nin POMEM, PMYO, PAEM kapsamında polis alımlarında da önemli kontenjan ayırması ve sivil memur alımları yapması da beklentiler arasında yer alıyor. Bekçi alımları için şimdiye kadar herhangi bir kadro açıklaması gelmedi ancak 2020 yılında alım olmaması nedeniyle kontenjanın çok yüksek olacağı tahmin ediliyor. 

bekçi

2021 YILI EGM BEKÇİ ALIMI İÇİN İLAN TARİHİ NE ZAMAN?

Polis Akademisi Başkanlığı üzerinden yayımlanacak duyuru kapsamında Bekçi alımları için süreç başlayacak. 2020 yılında gerçekleştirilen ve sadece İstanbul için yayımlanan duyuruda göz önünde bulundurulduğunda 2021 yılı için ilanın hemen hemen aynı dönem yayımlanması bekleniyor. 

Bekçi alımlarında göz önünde bulundurulacak hususların başında pandemi sürecinin etkisi geliyor. Bekçi alımları için sınav gerçekleştirilecek olması nedeniyle pandemi şartlarının hafiflemesi, aşılama oranlarının yükselmesi, toplumsal bağışıklığın kazanılması bekleniyor değerlendirmeleri gündemde. Tüm hususlar kapsamında 2021 yılında EGM bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı aracılığıyla gerçekleştirilecek alımların sonbahar döneminde duyurulması bekleniyor. Ancak alımların tarihine dair resmi açıklama olmadığının adaylar tarafından bilinmesi gerek. 

bekçi2

BEKÇİ ALIMLARINDA SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK?

2021 yılı Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı başvuru kılavuzu yayımlandığı zaman anlık olarak siz okuyucularımızla paylaşacağız. 

İlan yayımlandıktan sonra ilk işlem olarak ön başvuru aşaması tamamlanacak. Bu aşamada yaş, öğrenim gibi temel şartları sağlayan adayların başvuruları alınacak. Ardından ikinci aşama başlayacak. Sağlık kontrolü ve yazılı sınav süreçleri tamamlanacak. Son olarak ise sözlü sınav aşaması tamamlanacak. Tüm bu süreçleri başarıyla geçen adaylar ise eğitim sürecine katılacak son olarak ise göreve başlama emri ile görev başı yapacaklar. 

HABERİ PAYLAŞ: