Binance'den şok karar! İşlem yapılamacak!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Binance, Çin'in yasaklamalarının ardından yuanla alım satım işlemleri yapılmasını durduracaklarını duyurdu.

Finans 13.10.2021 - 14:57 13.10.2021 - 14:57

Çin merkez bankası (PBOC), 24 Eylül'de kripto paraların piyasalarda geleneksel para birimleri gibi dolaşıma girmemesinin gerektiğini belirterek, yurt dışındaki kripto para borsalarının Çin'deki yatırımcılara internet üzerinden hizmet vermesini yasakladığını ve finansal kuruluşların, online ödeme ve internet şirketlerinin kripto para işlemlerini yapmasını kısıtladığını duyurmuştu.

Binance, Çin'deki yasaklamanın ardından kendi platformundaki tüketiciden tüketiciye alım satım işlemlerinde yuan kullanımını bu yıl 31 Aralık'ta durduracağını ve Çin'deki müşterileri için "yalnızca para çekme" hizmetinin devam edeceğini açıkladı.

Binance Çin menşeli kripto para borsası olmasına rağmen, Çin'in kripto paraya sıkı düzenlemeler getirdiği 2017'de Çin'den ayrılmıştı. Çin'de kurulmuş diğer başka bir büyük kripto para borsası OKEX de bugün yaptığı açıklamada 2017'den itibaren esas faaliyetlerini uluslararası piyasalara kaydırdığını ve Çin'de tanıtım yapmayı ve hizmet vermeyi tamamen durdurduğunu duyurdu.