Bin 860 lira taksitle 2 artı 1 daire! Kirada bulunmayacak fiyatla TOKİ’den sıfır ev

TOKİ bin 860 lira taksitle kira öder gibi ev satacak. Kurum duyurusunda 37 bin TL peşinat ödeyen, ayda 1860 TL ödeyebilecek olanlara 2+1 şeklinde 70 m2 büyüklüğünde sıfır daire verecek. Başvurular 1 Temmuz tarihinde başlayacak. TOKİ’nin konut satış listesinde yer alan şanslı şehir.

Bin 860 lira taksitle 2 artı 1 daire! Kirada bulunmayacak fiyatla TOKİ’den sıfır ev

Kendi evini almak isteyenler için TOKİ bir duyuru ile müjde verdi. Son günlerde çok sayıda şehir için konut satışları olacağını ilan eden TOKİ 1855 TL, 1860 TL, 1900 TL taksitle ev satacak. Kuralı konut satışı yapacak olan TOKİ Başkanlığının yeni listesinde yer alan o duyurunun detayları, başvuru tarihleri ve sözleşme imzalama tarihine ilişkin bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. İşte TOKİ’nin Temmuz 2022 dönemi konut satışları.

TOKİ BAŞKANLIĞI’NIN 2022 TEMMUZ DÖNEMİ KONUT SATIŞ İLANI

Ev almak isteyenler için yayımlanan ve 1860 TL taksitle konut satış müjdesi Eskişehir için verildi. Kurum ev hayali kuranlar için yayımladığı duyurusunda "Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından ESKİŞEHİR İLİ SİVRİHİSAR İLÇESİ KURŞUNLU MAHALLESİ 209 KONUT İNŞAATI İLE ALTYAPI VE ÇEVRE DÜZENLEMESİ İŞİ kapsamında üretilecek 31 adet konut satışa sunulacaktır." bilgisini verdi. TOKİ Başkanlığı'nın duyurusunda 3+1 evlerden 2 tane, 2+1 dairelerden ise 29 tane satılacağını bildirdi.

BAŞVURU TARİHLERİ

Kuralı konutlar için başvuru tarihleri şu aşamalar ile tamamlanacak. Vatandaşlar ilk olarak 1 Temmuz tarihinden itibaren e-Devlet yada Eskişehir’de yer alan Ziraat Bankası şubelerinden ön başvuru işlemlerini tamamlayacaklar. Ön başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından özellikle bireysel olarak e-Devlet’ten başvuru yapanlar başvuru ücreti ödeyecekler. Başvuru ücretleri 2+1 daireler için 1000 TL, 3+1 daireler için ise 2000 TL olarak uygulanıyor. Başvuru süresi 8 Temmuz tarihinde sona erecek. Başvuru ücretlerini ödeyenler daha sonra 22 Temmuz tarihinde düzenlenecek olan kura çekilişinde yer alacaklar. İsmi çıkanlar ise Temmuz ayının sonunda kurum ile sözleşme imzalayacaklar. Sözleşme imzalayacaklar için ödeme planları şu şekilde olacak.

TOKİ SIFIR 2+1 VE 3+1 DAİRELERİN ÖDEME PLANLARI

2+1 ve 3+1 dairelerin ödeme planlarını merak edenler için TOKİ’nin satış kılavuzunda yayımladığı konutlar için ödeme planları.

Bin 860 lira taksitle 2 artı 1 daire! Kirada bulunmayacak fiyatla TOKİ'den sıfır ev

TOKİ’den ev alacaklar için ödeme planları tablodaki gibi olacak. Kurum 2 odalı evler için 1855 TL’den başlayan taksitler belirledi. Eskişehir’de yer alan 3+1 daireler için ise taksit başlangıç fiyatları 2571 TL olarak belirlendi. Ödemeler evin değerine göre ve seçilecek ödeme planına göre değişecek. İsteyenler daha kısa vadeli ödemeler oluşturabilecekler. Parası olanlar daha yüksek peşinat ödeyerek daha düşük taksitli ödemeler yapabilirler.