Üç boyutlu vücut analizi girişimi DigiME, 15 Milyon TL değerleme ile ikinci yatırımını aldı

Yapay zeka destekli 3D vücut analizi girişimi DigiME, Tarvenn liderliğinde 3,8 Milyon TL yatırım aldı.

Bilim ve Teknoloji 10.06.2020, 12:12 10.06.2020, 12:13
Üç boyutlu vücut analizi girişimi DigiME, 15 Milyon TL değerleme ile ikinci yatırımını aldı

Geliştirdiği özel algoritmalar ile dünyada ilk defa yüksek hassasiyetli üç boyutlu vücut analizinin mobil cihazlarda yapılmasını sağlayan DigiME girişimi, 15 Milyon TL değerleme ile 3,8 Milyon TL yatırım alarak ikinci yatırım turunu tamamladı. DigiME, yeni yatırım ile global pazardaki açılımını devam ettirerek sağlık teknolojileri alanındaki lider Büyük Veri (Big Data) şirketlerinden biri olmayı hedefliyor.

Yapay zeka destekli yazılımı ile yüksek hassasiyetli 3D vücut analizi yapılmasını sağlayan DigiME girişimi, ikinci yatırım turunu 15 Milyon TL değerleme ile 3,8 Milyon TL yatırım alarak tamamladı. Tarvenn’in 1,6 Milyon TL ile liderlik ettiği yatırım turuna; Milli basketbolcu Sinan Güler, değerli iş insanları İlter Terzioğlu, Yüksel Açık, Naser Alim, Tolunay Yıldız ve Belkıs Kuşçulu Özer, Keiretsu Forum melek yatırımcılarından Figen Korun, Davut Kohen ve Mustafa Bağcı, Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı girişim fonu olan two.zero Ventures ve TÜGİAD bünyesinde faaliyet gösteren GirişimTürk fonu katıldı.

İlk yatırımını 2018 Temmuz ayında Tarvenn’den alarak yola çıkan DigiME girişimi, geliştirmiş olduğu üç boyutlu vücut analizi yazılımı ile yüksek hassasiyetli sağlık teknolojisi çözümleri sunmaktadır. Postür Analizi, Vücut Analizi ve Hareket Analizi modülleriyle 1 yıldan kısa sürede 9 ülke ve 14 farklı şehirde müşteri kazanmayı başaran DigiME, aldığı yatırım ile sağlık teknolojileri alanındaki lider Büyük Veri (Big Data) şirketlerinden biri olmayı amaçlıyor. Halihazırda Fransa, Ukrayna, Almanya, İtalya, Türkiye, İsviçre, Azerbaycan, Brezilya ve İngiltere gibi ülkelerde satış yapmış olan DigiME, bu yatırım turu ile global pazardaki açılımını devam ettirmeyi planlıyor.

Dünyadaki tek taşınabilir yüksek hassasiyetli vücut analizi çözümü

Tüm vücudu saniyeler içinde üç boyutlu bir şekilde tarayarak vücut yağ oranı, günlük kalori ihtiyacı, bazal metabolizma hızı, ideal kilo, kas oranı, postür bozuklukları ve hareket analizi yapan girişim, sunduğu raporlar ile kişisel vücut verilerinin takip edilmesini ve yapay zekâ destekli tavsiyeler verilmesini sağlıyor. Akademik olarak onaylanmış algoritmaları ve postür analizi çözümleri ile vücut ve duruş bozukluklarının milimetrik olarak tespit edilebilmesine imkan veren DigiME girişimi, taşınabilir çözümleri ile de birçok farklı alanda kolaylıkla kullanılabiliyor.

DigiNutrition, DigiSports, DigiClinic, DigiKids, DigiMotion, DigiSize gibi farklı çözümler ile spor merkezlerinden kliniklere, diyetisyenlerden profesyonel spor kulüplere kadar geniş bir pazara hitap eden girişim, dünyadaki tek yüksek hassasiyetli taşınabilir üç boyutlu vücut tarama çözümü olarak rakiplerinden ayrılıyor.

Global pazarda büyümeye devam

DigiME kurucusu Derya Kavarna, “İlk günden itibaren global bir vizyonla yola çıktık ve kısa sürede 9 ülkede müşteriler edindik. Bu turda aldığımız yatırım ile global pazardaki büyümemizi devam ettirmeyi planlıyoruz. Vizyonumuza ve ekibimize inanan bütün yatırımcılara, özellikle bizi ilk günden itibaren her konuda destekleyen, ilham veren, gece gündüz yanımızda olan Tarvenn Ventures ekibine ve Mustafa Kopuk’a gönülden teşekkür ediyoruz.” dedi.

AI powered 3D body analysis startup DigiME raised a TL 3.8 million in its second funding round led by Tarvenn Ventures

3D body analysis startup DigiME secured its second funding round with a valuation of 15 Million TL

A health-tech startup DigiME, which provides high accuracy 3D body analysis on portable devices with its special software as the first and only in the world, completed its second investment round with a valuation of 15 million TL and investment of 3.8 million TL. DigiME aims to become one of the leading Big Data startup in health-tech by continuing its global expansion with the new investment.

DigiME, which provides high accuracy 3D body analysis with its artificial intelligence supported software, completed its second investment round with a valuation of 15 Million TL and investment of 3.8 Million TL. Investment round led by Tarvenn Ventures with an amount of 1.6 Million TL and national basketball player Sinan Güler; angel investors İlter TerzioğluYüksel AçıkNaser AlimTolunay Yıldız and Belkis Kuşçulu Özer; Keiretsu Forum Istanbul’s investors Figen KorunDavut Kohen and Mustafa Bağcı; Turkey's first and only sports-oriented venture capital fund two.zero Ventures and GirisimTurk venture fund attended to investment round.

DigiME raised its first investment from Tarvenn Ventures in July 2018 and started providing high accuracy 3D body analysis health-tech solutions to its customers. DigiME successfully acquired customers from 9 countries and 14 different cities in less than a year with its solutions of Posture Analysis, Body Analysis and Motion Analysis. Currently DigiME has customers in countries like France, Ukraine, Germany, Italy, Turkey, Switzerland, Azerbaijan, Brazil and England. DigiME aims to become one of the leading Health-Tech Big Data startup in the world and continues its global expansion with the new funding.

The only portable high accuracy body analysis solution in the World

DigiME analyses body fat ratio, daily calorie intake, basal metabolic rate, ideal weight, muscle ratio, posture analysis, motion analysis by scanning all parts of body only in a few seconds. It provides personal body tracking solutions and artificial intelligence supported advices due to its graphically supported reporting system. DigiME can detect posture problems millimetrically by academic certified algorithms and posture analyzing solutions. DigiME can easily be used in many different areas with its portable solutions.

DigiME targets a wide market such as sports centers, clinics, dieticians and professional sports clubs with its DigiNutrition, DigiSports, DigiClinic, DigiKids, DigiMotion, DigiSize products, so far. DigiME stands out from its competitors as the only high accuracy portable three-dimensional body scanning solution in the world.

Continue to grow in the global market

DigiME founder Derya Kavarna stated, “From the very first day, we started with a global vision and we acquired customers from 9 countries in a short time. We will continue our global expansion with the second investment we raised. We sincerely thank all our investors who believe in our vision. Special thanks to Tarvenn Ventures CEO, Mustafa Kopuk, and his team who support us in all matters and inspired us from day one.”

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@