Pratis Dijital B2B Satın Alma Platformu Tüm Satın Alma Süreçlerinizde Yanınızda

SabancıDx, 45 yıllık bilgi teknolojileri deneyimine sahip, pek çok ilke ve başarılı projeye imza atan BimSA’dan devraldığı güçle ileri veri analitiği ve dijital dönüşüm alanında faaliyetlerini sürdürüyor.

Bilim ve Teknoloji 18.12.2020, 20:54 04.01.2021, 12:10
Pratis Dijital B2B Satın Alma Platformu Tüm Satın Alma Süreçlerinizde YanınızdaSabancıDx, 45 yıllık bilgi teknolojileri deneyimine sahip, pek çok ilke ve başarılı projeye imza atan BimSA’dan devraldığı güçle ileri veri analitiği ve dijital dönüşüm alanında faaliyetlerini sürdürüyor.

Markasındaki “X” ile henüz keşfedilmemiş olanı yansıtan ve geleceği temsil eden SabancıDx, hizmet portföyüne eklediği İleri Veri Analitiği, Robotik İşgücü ve Siber Güvenlik gibi dijital alanda çığır açan yeni nesil teknolojilerle Sabancı Topluluğu’nun benimsediği “Yeni Neslin Sabancı’sı” yaklaşımında önemli bir rol üstleniyor.


Dijital B2B Satın Alma Platformu Pratis, Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik etme ve yazılımın gücüyle dünyaya açılma vizyonuyla Sabancı Holding bünyesinde faaliyet gösteren SabancıDx’in bir ürünüdür.

Kurumların dijital satın alma ihtiyaçlarını karşılayan Pratis, bulut bilişim teknolojisi ile alıcı ve tedarikçi firmaları bir araya getirerek güçlü bir ekosistem sunuyor.


Pratis Size Neler Sunuyor?

Alıcı firmalara şeffaf ve optimum fiyat ile satın alma imkânı sunarken, tedarikçi firmalara yeni satış fırsatları sunar. 2001’den bu yana Pratis, tüm sektörlerde faaliyet gösteren alıcı firmalara ve tedarikçilere hizmet vermektedir. Pratis talepten siparişe tüm süreçlerinizde kolaylıkları sizlere sunuyor.

 

Rakamlarla PratisPratis Hangi Avantajları Sizlere Sunuyor?


Pratis size bir çok konuda ciddi avantaj sağlamaktadır. Pratis 2019 verilerine göre satın almada ortalama %14 fiyat avantajı sağlarken, satın alma süreçlerinde %60’a varan tasarruf imkânı sağladı.

Pratis’in Diğer Avantajları Nelerdir

 • Referanslı Tedarikçiler
 • Kurumsal Süreçlere Uyumda Esneklik
 • Şeffaflık
 • Zaman Tasarrufu
 • Maliyet Avantajı
 • İş Yükü ve Hata Minimizasyonu
 • Güçlü Analiz Yeteneği
 • Satın Alma Süreçlerinde Standardizasyon
 • Uçtan Uca İzlenebilir Satın Alma Süreci
 • Güçlü Tedarikçi İlişkileri
 • Verimlilik
 • Kontrol Edilebilirlik
 • Geniş ve Sektörel Tedarikçi Portföyü
 • Katalog/Promosyon Satışlar

Pratis ile Klasik Satın Alma Süreçlerinizi Dijitale Taşıyın

Pratis, uçtan uca satın alma süreci ile klasik satın alma sürecinde yer alan rutinleri minimize eder ve sizlere daha hızlı bir satın alma süreci sunar.
Pratis tedarikçiye en hızlı şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır. 100’lerce ürün ve hizmet grubuna faaliyet gösteren kategorilerine göre ayrıştırılmış tedarikçiler içerisinde arama yapabilir veya sistemin ihalenize göre size önerdiği firmalar ile çalışabilirsiniz. İleri veri analitiği kullanarak doğru firmalara davet gönderimi, tedarikçilerin davet alma, teklif verme ve kazanma performans analizleri ile bütün satın alma süreçleriniz desteklenmektedir.

Robotik süreç otomasyonu olan RPA teknolojisi ile Pratis, tanımlı, çok tekrarlayan, yüksek hacimli işlerde; sıfır hata,7/24 iş gücü, %90’a varan zaman tasarrufu sağlamaktadır. Bunun dışında ERP sistemleri ile entegre çalışmaktadır.Sektörlerinin öncü firmaları tarafından tercih edilen Pratis, güçlü teknolojisi ve operasyonel desteği ile firmalara hızlı, kolay ve güvenilir bir dijital satın alma deneyimi yaşatır.

Pratis Dijital B2B Satın Alma Platformu bünyesine katılmak ve daha fazla bilgi almak istiyorsanız buradan bize ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@