Pandemi dömeninde Yüz Tanıma Sistemlerine Talepler Artıyor

Yüz tanıma sistemleri günümüzde giderek gelişimektedir. Özellikle Covid-19 pandemi döneminde hijyen ve güvenlik ihtiyacının artışına en etkili karşılığı veren biyometrik kimlik doğrulama yöntemi olarak ön plana çıkar.

Bilim ve Teknoloji 24.08.2020, 14:44
Pandemi dömeninde Yüz Tanıma Sistemlerine Talepler Artıyor

Yüz tanıma sistemleri günümüzde giderek gelişimektedir. Özellikle Covid-19 pandemi döneminde hijyen ve güvenlik ihtiyacının artışına en etkili karşılığı veren biyometrik kimlik doğrulama yöntemi olarak ön plana çıkar. Bilgisayarların icadı ile birlikte başlayan yüz tanıma çalışmaları, teknolojik gelişmelerin etkisiyle önemli bir noktaya gelmiştir. Etkili bir güvenlik sistemi olarak personel takibinden kimlik doğrulamasına, suç konusunda çeşitli karışıklıkların önlenmesinden suçluların kimliğini belirlemeye kadar birçok alanda kullanılmaktadır. Dünya genelinde belirli bir zamandır kullanılan sistem, ülkemizde de yavaş yavaş gelişmiş ve birçok alanda kullanılır hale gelmiştir. Sağladığı kolaylıklar nedeniyle güvenlik sistemleri, yüz tanıma teknolojisi alanında daha çok kendini göstermektedir. Sistemin gelişmesinden önceden birtakım teknolojik sınırlamalar vardı. Teknik yetersizlik nedeniyle hata oranı yüksek olduğundan da fazla kullanılmıyordu. Teknolojinin önemli oranda geliştiği ve akıllı telefonların giderek yaygınlaştığı günümüzde, yüz tanıma sistemleri yaygın olarak kullanılan bir güvenlik teknolojisi haline geldi.

Güvenlik açısından kullanım alanı geniş olan sistem için, yüz tanıma sistemleri ve ateş ölçer artık Türkiye’de diyebiliriz. Birçok güvenlik yöntemine göre daha hızlı ve kesin sonuç verdiğinden kimlik doğrulama, geçiş kontrol sistemi ve personel devam kontrol sistemlerinde yaygın olarak kullanılıyor. Yüz tanıma sistemi temas gerektirmediği için, pandemi döneminde virüs yayılmasını önleyen en etkili yöntemlerden birisidir. Bunların yanında ateş ölçme ve maske kontrolü özellikleri sayesinde kurumlar için normalleşme aşamalarının en gerekli sistemlerinden biri olmaya başlamıştır. Sistem sayesinde bina ve çalışma alanlarına giriş-çıkışlar daha kontrollü ve hijyenik bir şekilde yapılıyor.

Bilgisayar ve internet kadar eski bir dönemde, 1993 yılında hayatımıza giren Özgür Zaman Kontrol Sistemleri markası, sistem hakkında güncel gelişmelere göre aktif çalışmalar yapmaktadır. Dünya genelinde konuyla ilgili gelişmeleri yakından takip eden marka, teknolojiyi en iyi şekilde kullanarak yaptığı AR-GE çalışmaları sayesinde sistemin yazılımını üretmiş, güvenlik konusunda ülkemize en büyük katkıyı sağlamıştır.

Temel çalışma prensibi teknolojiyi en verimli şekilde kullanarak müşterilerine, personel devam kontrol ve geçiş kontrol alanlarında daha güvenli, pratik ve kontrollü bir sistem sunmak olan marka, modern ve donanımlı ofisinde çalışmalarını devam ettirmektedir. Parmak izi sistemi, yüz tanıma sistemi, damar tanıma ve iris tanıma biometrik okuyucular konusunda ülkemize çok büyük katkı sağlayan şirketin güvenlik sistemleri alanında profesyonel çalışmaları da mevcuttur.

Teknolojik gelişmelerle kendisi ni sürekli geliştiren Özgür Zaman, müşterilerin personel ve geçiş kontrol alanlarında ihtiyaclarına her daim en konforlu ve etkili çözümleri üretir.

Yüz tanıma sistemleri hakkında detaylı bilgiler öğrenin.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@