Online Oyuncular İçin En İyi 3 VPN

VPN; internet ortamında daha güvende hissetmenizi sağlar ve belirli kontrolleri engelleme fırsatı verir.

Bilim ve Teknoloji 15.08.2020, 19:35
Online Oyuncular İçin En İyi 3 VPN

Kullandığınız VPN internet bağlantınıza çok ihtiyaç duyulan gizliliği getirir. Çevrimiçi ortamda daha güvende hissetmenizi sağlar ve belirli kontrolleri engelleme fırsatı verir.

Peki oyun oynamak için VPN’e ihtiyacınız var mıdır? Aslında var. Sorulması gereken asıl soru şu; çevrimiçi oyun desteği söz konusu olduğunda VPN ne kadar iyi bir bağlantı sunar?

Yazımızda inceleyeceğimiz online oyunlar için En iyi VPN hizmetleri şunlardır:

  1. NordVPN
  2. Buffered VPN
  3. Pure VPN

Online Oyun İçin VPN’e Neden İhtiyaç Duyulur?

Oyun dostu bir VPN için birden fazla argüman mevcuttur.

İlk olarak Xbox Live ve PSN'deki konsol oyuncuları, bölgelere özel içeriklere erişmek ister. Özel içerikler bazen bazı bölgelere engellenir. Ancak bu durum VPN kullanan oyuncuları durdurmaya yetmez.

Güvenlik ve gizlilik açısından baktığımızda, çevrimiçi oyun oynamak için bir VPN kullanmak sizi güvenlik ihlallerine karşı korumaya yardımcı olabilir. Oyun sunucuları yamalanmazsa, güvenlik açıklarından yararlanılabilir. Oyunun operatörlerine bel bağlamak yerine bağlantınızı şifrelemek için bir VPN kullanabilirsiniz.

Teknik açıdan değerlendirecek olursak, oyun sunucusuyla aynı bölgedeki bir sunucuyla hızlı bir VPN kullanmak, ping süresini ve gecikmeyi azaltmaya yardımcı olabilir. Bu da çevrimiçi oyunlar için oldukça önemli bir argümandır.

Konuya daha genel bir bakış açısıyla yaklaşırsak, bir VPN yüklüyken yeni bir oyunu yayınlandığı gün indirebilirsiniz. Bu sayede bölgesel olarak değişiklik gösteren çıkış günlerini beklemek zorunda kalmayacaksınız. Bunun için VPN sunucunuzu, oyunun yayınlandığı bölgedeki bir sunucuya ayarlamanız yeterlidir.

Oyun dostu bir VPN kullanmanın belki de en güzel kullanım şekli, bölge tarafından engellenen içeriğe erişim sağlamaktır. Tıpkı Netflix’te olduğu gibi, bulunduğunuz yere göre bazı oyunlara erişiminiz engellenebilir. Örneğin Suudi Arabistan'da Red Dead Redemption, Heavy Rain ve L.A. Noire yasaklanmıştı. Netflix dostu ve oyun dostu VPN'ler sayesinde bu engel ortadan kalkıyor.

Online bir oyun oynamak için bir VPN'e ihtiyacınız olduğunuza ikna olduysanız, önerdiğimiz hizmetlere göz atmaya başlayabilirsiniz.

  1. NordVPN

“Dünyanın en gelişmiş VPN'i” olduğunu iddia eden NordVPN, kesinlikle birinci tercihimiz. Peki oyuncular için ne kadar iyi bir hizmet sunuyor?

Önce hızına değinelim. Herkesin hızlı bir VPN'e ihtiyacı vardır ve NordVPN bu konuda sizi hayal kırıklığına uğratmaz. Ayrıca, P2P kısıtlaması olmayan samimi bir tutumu var. P2P (peer to peer), iki ya da daha fazla bilgisayarın birbirine bağlanmasına denir. Çevrimiçi oyunlar için P2P oldukça önemlidir.

NordVPN aynı anda altı cihaza kadar bağlantı yapmanızı sağlar. Çoğu oyun için bu kadarı bile gerekli olmayabilir. Bununla birlikte, evinizde birden fazla oyuncu ve yeterli bant genişliği varsa, herkesin aynı anda VPN'i kullanmasını sağlamak için harika bir hizmet.

NordVPN’in fiyatlandırmasına gelecek olursak, 1 aylık plan ayda 11.95$, 1 yıllık plan ayda 6.99$, 2 yıllık plan ayda 4.99$ ve 3 yıllık plan ise ayda 3.49$. 3 yıllık plan en yüksek tasarrufu içerir ve 30 günlük para iade garantisi sunar. Bölge engelleme kısıtlamalarından kaçınmak için de mükemmeldir. Bant genişliği sınırı yoktur ve konsollar, akıllı TV'ler, yönlendiriciler ve daha fazlası için kurulum desteğine sahip Windows, macOS, iOS ve Android uygulamaları mevcuttur.

  1. Buffered VPN

Daha önce Buffered VPN'i duymamış olabilirsiniz, ancak daha yüksek hızlar, daha düşük gecikme süresi ve sanal özel ağın sağladığı diğer tüm avantajları arayan bir oyuncuysanız, kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir hizmet.

Fiyatlandırma aylık 12.50 $, yıllık 93$ veya altı aylık 60$'dır. Buffered VPN'nin sadece 37 ülkede sunucuları vardır. Bununla birlikte, ultra hızlı servis, sınırsız bant genişliği ve sunucu anahtarları sunar. Ödeme seçenekleri yalnızca standart kredi kartları veya PayPal seçenekleriyle sınırlıdır.

Buffered VPN herhangi bir sunucuda P2P'ye izin verirken, sadece sınırlı sayıda istemci uygulaması vardır. Windows veya macOS kullanmıyorsanız bunun yerine OpenVPN kullanmanız gerekir. Bunun avantajı, OpenVPN'i oyun konsollarında, mobil cihazlarda ve hatta yönlendiricinizde kullanabilmenizdir.

  1. Pure VPN

Windows, macOS, iOS, Android ve hemen hemen tüm internet bağlantılı cihazlarda bulunan popüler bir hizmet olan PureVPN'in dünya çapında 500'den fazla sunucusu ve 80.000'den fazla IP'si var. Aylık 10$, altı ay için 53.70 $ veya iki yıl için 78 $ 'a abone olabilirsiniz.

Hizmet kendisini “En İyi MMO Online Oyun VPN Hizmeti” olarak tanıtıyor ve kesinlikle oyuncuları çekmeye kararlı. Bu nedenle PureVPN gecikme ve gecikmeyi azaltmanıza yardımcı olarak MMO'lar için geliştirilmiş hız hizmeti sunar. Ayrıca DDoS saldırılarına ve 141 ülkede oyun oynamak için özel sunuculara karşı koruma da vardır.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@